Güncelleme Yöneticisi Sorunu..

Başlatan Xogane, 12 Temmuz 2009 - 20:20:43

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Xogane

Ubuntuyu daha yeni yükledim. Onu araştırmaya başladımki karşıma birden Güncelleme Yöneticisi ekranı geldi. Üstünde önemli güvenlik  güncelleştirmeleri yazdığını görünce aşağıda yazan güncellemeleri yükle butonuna bastım ve birden karşıma hata geldi. 365 M boş alana ihtiyacınız var dedi ve "/" diskinde bu kadar boş alan yok diyor. Ubuntuyu kurarken bir yanlışlık yaptm sanırım. Bunu elle düzeltebilirmiyim yoksa tekrarmı yüklemek zorundayım...

esrama

Önce gparted programını kurun. Bu yazılım ile harddiskinizdeki bölümlerin boyutlarını rahatlıkla ayarlayabilirsiniz. Format atmanıza lüzum yok. Sadece  / olan bölümü genişletin yeter. Eğer sisteminizde gparteti kuracak kadar yer yoksa live cd içinde (yanlış hatırlamıyorsam) gparted var. Onunla yapabilirsiniz.

Xogane

Ben pek bilmiyorum bu ubuntuyu. Ufak tefek bu siteden öğrendiğim şeyler var. Bu gparted nasıl kurabilirim??

esrama

Sol taraftaki programlar menüsünden ekle kaldıra girin. Sağ üst kısma gparted yazın. Çıkan programı seçili hale getirerek onu yükleyin.
Forumda yeni kullancılar için başlıklar var önce onları okumanızı tavsiye ederim. Gparted için arama yaparsanız forumda da birçok açıklama çıkacaktır.

Xogane

bytan

Kök dizine yeni alan eklemek için, iki alanında sistemden ayrılması lazım ki; bu işlem de ancak canlı cd ile olabilir.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST