İndireceğimiz dosyanın boyuntu nerden öğrenebiliriz ?

Başlatan Şakir, 12 Temmuz 2009 - 11:52:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Şakir

Arkadaşlar Firefox ile dosya indiriken dosyanın boyutunu göremiyorum. Sitede açıklama olmayınca tek çare indirme yöneticisi oluyo onda da ben göremiyorum. Firefox un kendi indirme yöneticisini kullanıyorum ve indirme sırasında dosya boyutlarını göremiyorum.

[IMG]http://pic1.resimupload.com/r1/thumb_533669134.png[/img]

Resimde gördüğünüz gibi hiçbir boyut bilgisi yok. Boyutları öğrenebilmem için ne yapmam lazım. Eklenti var mı görebileceğim ?

Düzeltildi: Bir de resimleri upload edebileceğim güzel bir site önerirmisiniz. Hep kalitesiz çıkıyor benim resimler. PC de süper ama sitede gözükmüyor.
Web Developer (PHP + (HTML + CSS + JQUERY))

http://www.sakirmehmetoglu.com.tr/hakkimda

Sypro

Opera rocks! :D

Cidden FF ile en büyük sorunlardan biri bende de o. İndirdiğim dosyaya ait bilgi alamıyorum her nedense. Opera'da çok rahat olsam da birisi FF için de söylerse harika olabilir.

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

erkuserdem

GNUbuntu

İndirirken görünüyor. Download yöneticisi olarak, Firefox eklentisi DownThemAllöneririm. Yıllardır kullandığım bir eklentidir.
Free Download Manager sadece vindosda çalışır.
Önce Saygı...

erkuserdem

Alıntı yapılan: GNUbuntu - 12 Temmuz 2009 - 18:45:36
İndirirken görünüyor. Download yöneticisi olarak, Firefox eklentisi DownThemAllöneririm. Yıllardır kullandığım bir eklentidir.
Free Download Manager sadece vindosda çalışır.

söylediğiniz eklentiyi kurdum, teşekkür ederim

heartsmagic

Nasıl yani? Dosya indirilemeye başlanırken görünmüyor mu boyut?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Contempt

İndirmek için uyarı verdiğinde görünmüyor. İndirmeye başladığında gösteriyor sanırım bunan bahsediliyor.
Herşeye Rağmen...

heartsmagic

Alıntı yapılan: Contempt - 14 Temmuz 2009 - 09:43:57
İndirmek için uyarı verdiğinde görünmüyor. İndirmeye başladığında gösteriyor sanırım bunan bahsediliyor.

Eğer öyleyse bir şey söyleyemem. Ben klasik olarak indirmeye başlar ve boyutuna bakarım :)
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ironic

Opera ile denildiği üzere görebilirsin. Ayrıca hiçbir tarayıcı da olmayan, çok başarılı ve karalı bir indirme yöneticisi barındırıyor. Doıwnthemall vs. ile karşılaştırılamayacak kadar süper.  :)

Contempt

Alıntı yapılan: ironic - 14 Temmuz 2009 - 10:37:50
Opera ile denildiği üzere görebilirsin. Ayrıca hiçbir tarayıcı da olmayan, çok başarılı ve karalı bir indirme yöneticisi barındırıyor. Doıwnthemall vs. ile karşılaştırılamayacak kadar süper.  :)
Sanırım siz karşılaştırma yapmışsınız. Ben hep downthemall kullanıyorum. Arada bu kadar frk ne var merak ettim doğrusu biraz açıklarsanız seviniriz.
Herşeye Rağmen...

ironic

*En başta ne kadar indireceğinizi gösterir.  :D
*Hızı dengeli kullanır. İnternette gezerken hız sorunu oluşturmaz. ( bu konuda ikinci bir tarayıcıyı geçtim, indirme yöneticisi tanımıyorum. En popüler IDM dahil )
*Mümkün olan en üst hıza ulaşır indirme yöneticisine gereksinim kalmaz.
*Bittiğinde sesli ve yazılı uyarı verir.
*Opera ayarları yapılırsa kaldığı yerden de devam eder.
*Ekrana yeni pencere açmaz, sekme olarak gayet şık ve güzel bir kullanım sunar.

şimdilik aklıma gelenler bunlar.

Contempt

Alıntı yapılan: ironic - 14 Temmuz 2009 - 11:08:19
*Hızı dengeli kullanır. İnternette gezerken hız sorunu oluşturmaz. ( bu konuda ikinci bir tarayıcıyı geçtim, indirme yöneticisi tanımıyorum. En popüler IDM dahil )
*Mümkün olan en üst hıza ulaşır indirme yöneticisine gereksinim kalmaz.

Öncelikle teşekkürler ironic.
Ama 2 şıktaki cevapların biraz çelişkili olmuş.Opera indirme yöneticisini çok az da olsa bende kullandım.Bir iso yu başarısız indirmem olmuştu.  Ama sekmede açma olayı bence kötü. Hız konusunda ise downthemall de gayet iyi. Birde İdm demişsiniz emin olun linux sürümü olsa açık diğer prog.lara açık ara fark atardı bence.
Herşeye Rağmen...

Sypro

Güzel hoş olmuş konu:)

@Contempt,
FF'de alt cubuğa basarak ufak bir pencere açılmasını sağlıyorsunuz, Opera'da ise normal sekmeler gibi bir sekme olarak takip edebiliyorsunuz. İkisini de kapatabiliyorsunuz ve yeniden açabiliyorsunuz. Ayrı bir pencere ile uğraşmaktansa sanki var olan pencere içindeki bir sekme daha kolay gibi ;)

Bir dipnot: Bursa'da geçirdiğim son aylarda, ekran görüntüleriyle sabit olan birkaç değer tespit etmiştim Opera'da. 1mbps bağlantı ile ortalama 1000+ kbps ve 4000+ kbps gibi bir hızla indirme yapıyordum. Flashget ve benzeri birçok indirme yöneticisiyle denedim, Opera'da gördüğüm bu hızlara başka hiç bir yerde erişemedim:) Bu da öylesine bir bilgi olsun.

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

ironic

@Contempt, hatalı iso indirimi bağlantı sorunu olmadığı ne malum. :) Ayrıca bir kanıya varmak için "1" çok küçük bir deneme. Sekme de açma olayı bana daha kolay ve kullanışlı geliyor nedense. FF de açılan indirme penceresini hiç sevemedim. Genellikle "download statusbar" eklentisini kullanıyorum.

2. maddeden kastım bağlantıyı dengeli kullanması. Herhangi bir indirme yöneticisinde düşük hız profili seçilse bile bağlantıda hissedilir bir düşme oluyor.

IDM konusunda sadece yalancı sayılar desem, kabalık etmiş olur muyum? :) Benim bağlantı hızım ortadayken 140 - 150 KB/s indirme hızı nerlerden geliyor çok merak ediyorum doğrusu. Zaten geçmişi bu işlerle biraz karanlık bir firma.

Contempt

Alıntı yapılan: ironic - 15 Temmuz 2009 - 11:36:57
IDM konusunda sadece yalancı sayılar desem, kabalık etmiş olur muyum? :) Benim bağlantı hızım ortadayken 140 - 150 KB/s indirme hızı nerlerden geliyor çok merak ediyorum doğrusu. Zaten geçmişi bu işlerle biraz karanlık bir firma.

Yani anladığım kadarıyl siz İdman İndirme hızı olarak gösterdiği sayıyı sahte olarak mı nitelendiriyorsunuz? Amacım idman'ın avukatlığınız yapmak değil ama  bugüne kadar kullandığım en kaliteli indirme yöneticisi.

Internet Download Manager; dosyaların indirme hızını artıran, indirilen dosyanın kaldığı yerden devam etmesini (resume) sağlayan, bünyesinde zamanlama özelliği barındıran ve indirilecek her türlü dosyayı yönetme olanağı sunan bir indirme yöneticisidir. Program ile bağlantınızın kesilmesi sırasında yarıda kalan dosyaların indirilme işlemini kaldığı yerden devam ettirebilirsiniz. Dosyaları hızlı bir şekilde indirebilir, ne zaman indirileceğini zamanlayabilirsiniz. Bu indirme yöneticisi FTP, HTTP, HTTPS ve SHTTP protokollerini, Proxy sunucularını, güvenlik duvarlarını (firewall), çerezleri (cookie), MP3 ses dosyalarını ve MPEG video içeriklerini destekler. Microsoft Internet Explorer, Netscape, MSN Explorer, AOL, Opera, Mozilla, Mozilla Firefox, Mozilla Firebird, Avant Browser, MyIE2 ve diğer tüm popüler tarayıcılara entegre olarak işleyici bulundurur ve sorunsuz bir şekilde çalışır. Basit grafikli kullanıcı arayüzü ile kullanıcı dostu ve kolay kullanımlıdır.

Yazılımın Genel Özellikleri
# Microsoft Internet Explorer, Netscape, MSN Explorer, AOL, Opera, Mozilla, Mozilla Firefox, Mozilla Firebird, Avant Browser, MyIE2 ve diğer tüm tarayıcılarla sorunsuz çalışabilme
# Desteklediği tarayıcılarda bir linki tek tıklama ile innDirme
# Hızlı indirme (üretici, Internet Download Manager'in DAP ve Getright programlarından daha hızlı innDirme yaptığını iddia ediyor.)
# innDirmeyi durdurup, kaldığı yerden devam ettirebilme
# innDirme zamanını belirleme
# Tamamlanan dosyalar için otomatik virüs denetimi
# Özelleştirilebilir arayüz
# Hızlı güncelleme
# Sürükle-Bırak desteği
# İsteğe göre 1-2-4-8 ve 16 kanaldan innDirme yapabilme
# ZIP önizleme
# FTP, HTTP, HTTPS ve SHTTP protokollerini destekleme
# Olaylarda ses çıkartabilme
# Komut dizisi kullanabilme

Ama ne yazıkki en linux versiyonu olmadığı için kullanamıyorum. Wine ile kullanmak istemediğim için Ff eklentileri ile idare ediyoruz.
Tekrar söylüyorum amacım sadece muhabbete renk katmak avukatlık yapmak değil.
Herşeye Rağmen...

Şakir

Arkadaşlar bir süre bakamadım konuya. Kusura bakmayın konuyu açtım ama takip edemedim ama inanın çok güzel bir tartışma olmuş. Güzel fikirler güzel öneriler çıkmış ortaya. İlginizden dolayı hepinize gönülden teşekkür ederim.
Web Developer (PHP + (HTML + CSS + JQUERY))

http://www.sakirmehmetoglu.com.tr/hakkimda