adobeflash player uyarısı

Başlatan ubuntuki lilith, 12 Temmuz 2009 - 00:15:37

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ubuntuki lilith

iyi akşamlar. bilgisayarımı az önce kapatıyordum biraz geç kapandı ekrana baktığımda bi kısmını kaçırdım ama your pc going to halt gibi birşeyler yazıyordu.yeniden açayım birşey var mı dedim.oldukça geç açılmasıyla birlikte bir sayfayı açtığımda hemen beyazlaşıyor ve görünmüyor.sonra birden simge haline küçültüp tekrar büyültünce ya da üzerinde birkaç tıklama yapınca görünür hale geliyor.az önce firefoxta bi sayfa açarken şu uyarı geldi tam olarak hepsi aklımda değil ama adobe flashplayer bilgisayarınızda görmeyi......işte adobeyi kaldırmazsanız bilgisayarınızı kullanamayacaksınız gibi birşey yazıyordu.ben de kaldırdım sanırım evet dedim çünkü.yine bir gece vakti yine eşsiz bir sorunla yine karşınızdayım.yardımlarınızı bekliyorum

localhost

Girdigin sitenin adini verirsen bizde bakariz. your pc going to halt " Bilgisayarin kapanacagini söylüyor sana"
Linux LPIC1 - MCSA

ubuntuki lilith

kapatmıştım hani kapanırken zaten o yazı çıktı.diğer adobeyle ilgili yazı da hatırlamıyorum facebook ya da sosyomat ikisinden biri siteyle alakası var mıdır.şimdi bende flash yüklü mü kaldırmış mı oldum anlamadım

localhost

Sanmiyorum. find / -name "libflashplayer.so" bu komutu verdiginde arama yapacak. Ciktilari buraya gecersin.
Bununda ciktisina bakalim : dpkg -l | grep flash
Linux LPIC1 - MCSA

ubuntuki lilith

find: "/var/lib/gdm": Permission denied
find: "/var/lib/PolicyKit": Permission denied
find: "/var/run/sudo": Permission denied
find: "/var/run/cups/certs": Permission denied
find: "/var/run/PolicyKit": Permission denied
find: "/var/cache/ldconfig": Permission denied
find: "/var/cache/system-tools-backends/backup": Permission denied
find: "/var/spool/cron/atjobs": Permission denied
find: "/var/spool/cron/atspool": Permission denied
find: "/var/spool/cron/crontabs": Permission denied
find: "/var/spool/cups": Permission denied
find: "/etc/chatscripts": Permission denied
find: "/etc/ppp/peers": Permission denied
find: "/etc/cups/ssl": Permission denied
find: "/etc/ssl/private": Permission denied
find: "/root": Permission denied
find: "/tmp/pulse-PKdhtXMmr18n": Permission denied
/usr/lib/flashplugin-installer/libflashplayer.so

localhost

arama durdumu ?

sudo find / -name "libflashplayer.so"

dpkg -l | grep flash

Linux LPIC1 - MCSA

localhost

bir önceki iletiyi düzenle. Sil hepsini
Sen ikinci komutun ciktisini ver.
Linux LPIC1 - MCSA

ubuntuki lilith

alev@alev-desktop:~$ dpkg -l | grep flash
ii  flashplugin-installer                      10.0.22.87ubuntu2                         Adobe Flash Player plugin installer
ii  flashplugin-nonfree                        10.0.22.87ubuntu2                         Adobe Flash Player plugin installer (transit
alev@alev-desktop:~$

localhost

Sende hersey normal. Birseyler kaldirilmamis. Sorun baska yerlerde olabilir.
Linux LPIC1 - MCSA

ubuntuki lilith

şimdi şu an mesela amsn açık.yazı yazdığım pencere beyaz.birşey göremiyorum.tahminen imleci yazı yazma kısmına getirir de birşey karşı tarafa yollarsam ancak o zaman penceremde bana yazılanları okuyabiliyorum yoksa göremiyorum.sizce sorun neden olabilir.öncesinde bu uyarı geldiği için adobeyle ilgili ben de buna yordum

localhost

Compiz filan acikcsa kapatip deneme yapabilirsin. Sorun hakkinda hic bir fikrim yok.
Linux LPIC1 - MCSA

ubuntuki lilith

compiz kullanmıyorum format atıp 9.04ü yükleyeli de bir hafta dolmadı

Khan

Herhangi bir tema yükledin mi? Ekran kartı sürücüsü kurulu mu?

ubuntuki lilith

kurulu değildi aslında benim mesajlarımdan da görürsünüz eskilerinden bi nvidia kart problemi yaşamıştım.o zaman bana yükleme diye önermişlerdi ama az önce yükledim fakat restart yapmadım.compizim yok 1 haftadır kullanıyorum zaten pek bişi yüklü değil ama durum dönüp dolaşıp gene bu.

heartsmagic

Compiz kullanmıyorsun, yani tamamen kapalı mi efektler?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ubuntuki lilith

evet kapalı.ekran kartını yükleyip denediğimde de beyazlamadan öte katma ve parça parça görünmeler oldu ben de ekran kartını yeniden kaldırdım

heartsmagic

Bu sorun sadece Flash videolarda mı var?

ubuntuki lilith

genelde var.uyarı artık çıkmıyor bir kez çıktı.ama görüntü sorunu genel bir sorun

heartsmagic

Alıntı yapılan: ubuntuki - 14 Temmuz 2009 - 16:17:16
genelde var.uyarı artık çıkmıyor bir kez çıktı.ama görüntü sorunu genel bir sorun

Flash videolarında mı ama sadece?

ubuntuki lilith

mesela bir pencere açılıp kapanırken bir sayfadan diğerine geçerken gibi

heartsmagic

Sistem genelinde var yani bu sorun? Dosya yöneticisinde de var mı örneğin veya herhangi başka bir problemde. Eğer öyleyse grafik kartı sürücüsü üzerine gideceğiz demektir.

ubuntuki lilith

Alıntı yapılan: heartsmagic - 14 Temmuz 2009 - 16:55:37
Sistem genelinde var yani bu sorun? Dosya yöneticisinde de var mı örneğin veya herhangi başka bir problemde. Eğer öyleyse grafik kartı sürücüsü üzerine gideceğiz demektir.

aslında dosya yöneticisinden kasıt nedir bilmiyorum benim anlatmak istediğim sadece cümlemde geçenler.bir sayfayı açıp kapatırken mesele bu sitede bir sayfayı alta küçültürken etrafı siyah kontürlenmiş olarak çerçeveler küçülerek azalıyor ve bu şekilde en son sayfa alta küçülüp inmiş oluyor.nvdia grafik kartıla ilgili sorunuma dair forumda daha evvelden zaten konuşmuştuk.kartı yüklediğimde durum daha vahim olduğu için kaldırdım.çünkü neredeyse yazdığımı bile göremiyordum.kimi zaman beyazlaşmadan dolayı birşey okuyamaz oluyorum kimi zaman da o sorun kendiliğinden bir süre kayboluyor ama bu siyah çerçeveler genelde hep oluyor.compizim yok hiçbir efekt kullanmıyorum.şu an ekran kartım etkin değil

heartsmagic

Tamam şimdi anladım. Pencereler kare kare iniyor aşağıya. Sevgili @erginemr'in bir çözümü vardı sanırım bunun için ama forumun hangi derinliklerinde inan hatırlamıyorum.

ubuntuki lilith

@heartsmagic dediğin konuyu ben buldum
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,7770.15.html
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,1873.msg21489.html#msg21489
başlıklarından yaptım ve şu an çerçevelerden kurtuldum.ama sayfayı tutup şöyle bir salladığımda içindeki yazılar ve kenarı böyle kat kat oluyor gibi ama bu doğal bence.çerçevelerden iyidir bu durum.sorun çözüldü sanırım en can sıkıcı sorunlarımdan biriydi tesadüfen buldum gezinirken.teşekkür ederim

heartsmagic

Bana değil @erginemr'e teşekkür etmek gerekiyor :) Diğer problemi tam olarak anlayamadım. Normal olmayabilir söylediğin şey.