Linux ile Bios Güncellemsi NasılYapılabilir?

Başlatan DyiNg_FeTuS, 11 Temmuz 2009 - 17:00:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

DyiNg_FeTuS

merhaba Hp Pavilion dv5 1102et  serisi bir laptopa nasıl bios güncellemesi yapabilirim?hp nin kendi sitesindeki upgradeler windowsta çalışan yazılımlar... linux için olanı bulamadım..
NEC FS (spelling)

galot

http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwareDownloadIndex?softwareitem=ob-71280-1&lc=en&dlc=en&cc=cz&product=3833933&os=2093
Adresteki dosyayı indirdim içinde flash.bat gibi bir dosya var mı diye bakmak için ama InsydeFlash.exe ve çeşitli sys, dll dosyaları var. InsydeFlash.exe de açılabilir arşiv değil malesef. Gerekli .bat ve .sys dosyalarını bulup başlangıçta açılabilen usb bellekle halletmeniz gerek bildiğim kadarıyla...

DyiNg_FeTuS

Bu çok kötü bi durum yaa.kullandığım bilgisayara şimdi tekrar vista kurmam gerekecek xpyi kabul etmiyo zaten biosu güncellemeliyim çünkü fan yetersiz kalıyo bilgisayar alev atıyo başka bi yolu yokmu?
NEC FS (spelling)

galot

Bedreddin

Bir yolu vardır elbet. Linux kullanıcılarının BIOS güncellemesi yapmadığını düşünmek mümkün mü? :) Şu başlık yardımcı olacaktır sanırım. Aynı başlığın 9 numaralı iletisi de faydalı olabilir.

http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=318789

Düzeltme: İçinde .exe'nin nasıl açılacağı da yazıyor.
Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür
ve bir orman gibi kardeşçesine,
      bu hasret bizim!

DyiNg_FeTuS

Alıntı yapılan: Fuzûli - 11 Temmuz 2009 - 17:58:03
Bir yolu vardır elbet. Linux kullanıcılarının BIOS güncellemesi yapmadığını düşünmek mümkün mü? :) Şu başlık yardımcı olacaktır sanırım. Aynı başlığın 9 numaralı iletisi de faydalı olabilir.

http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=318789

Düzeltme: İçinde .exe'nin nasıl açılacağı da yazıyor.

ingilizcem yetmedi anlamaya :S
NEC FS (spelling)

Bedreddin

O zaman çevirip bizim Viki'ye eklerim en kısa zamanda. Ama biraz zaman alabilir, uzun bir belge.
      bu hasret bizim!

DyiNg_FeTuS

NEC FS (spelling)

Bedreddin

Bu gece olmazsa da muhtemelen yarın öğleye kadar forumda ya da Viki'de yayınlanacak şekliyle bitmiş olur. :)
      bu hasret bizim!

DyiNg_FeTuS

Alıntı yapılan: Fuzûli - 11 Temmuz 2009 - 20:36:01
Bu gece olmazsa da muhtemelen yarın öğleye kadar forumda ya da Viki'de yayınlanacak şekliyle bitmiş olur. :)

hocam noldu çevirebildinmi?
NEC FS (spelling)

Bedreddin

Bugün pek zaman ayıramadım, 3/4'ü bitmişti dün. Kalan kısmı da çevirip koyacağım en kısa zamanda.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 13 Temmuz 2009 - 17:08:52

Sonunda bitti, Word'de hazırladığım için buraya direk yapıştırdığımda bütün biçimlendirme özellikleri vesair kayboldu. O yüzden buraya yapıştırdım. Viki tayfasındaki arkadaşlarımız vikiye aktarırlarsa özellikle mutlu olurum.

Kolay gelsin. :)
      bu hasret bizim!

Bedreddin

bu hasret bizim!

AbkHaZiaN

@Fuzûli teşekkür ederiz sağlam bir kaynak bulunacak elimizde. Okuldaki küçük ubuntucular sorarlar nede olsa :)

simislov

@Fuzûli,

Emeğinize sağlık.

Sayenizde önemli bir konuda Türkçe kaynak bulabileceğiz. Bu tür çalışmaların çoğalması dileğiyle. Saygılar.
Karanlığa küfretmektense bir mum da sen yak.
Güvenlik için: Doctus.org

Bedreddin

Yanlış anlaşılmak istemem, genel olarak foruma değildi sitemim. DyiNg_FeTuS'ten beklemiştim teşekkürü, sonuçta sırf ona gerekiyor diye giriştim bu işe. Yoksa hiç aklımda yoktu böyle bir şey. Ona yazdığımı belirtmemişim, afedersiniz.
      bu hasret bizim!

AbkHaZiaN

@Fuzûli,
Siteminden dolayı değil gerçekten teşekkür edilmesi gerektiği için etmiştim ben :)
Konuyu dağıtmayalım fazla :)