Pcman nasıl varsayılan dosya yöneticisi yapılır?

Başlatan paspal, 10 Mayıs 2008 - 18:22:50

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

paspal

Pcman isminde bir dosya yöneticisi kurdum. Acaba bu programı default yapabilirmiyim? Yardımlarınız için teşekkürler.

heartsmagic

Bunu yapmak sanırım biraz garipti. Bir dizinin üzerine sağ tıkla, özellikler de, birlikte açılacak program olarak pcmanfm'yi seç.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

paspal

Gerçekten aklıma gelmeyen pratik bir çözüm fakat olmadı anlayamadım. Değişiklik yapıldı open with e geldiğimde pcman seçili görülüyor fakat tıkladığımda eskisi gibi açılıyor???

heartsmagic

Normal şartlar altında işe yaraması lazım. Masaüstündekileri diyorsan orayı hala Nautilus yönetiyor haliyle o açar , onun da bir yolu vardı aslında. Sanırım PCmanfm ayarlarında "masaüstünü pcmanfm'nin çizmesine izin ver" şeklinde bir ayar olacak, onu da işaretlersen sanırım istediğin olur. Fakat masaüstündeki simgeler haliyle kaybolacaktır.

izzetguntalaz

@paspal

Nautilus un ne eksikliğini gördünüzde pcman isimli dosya yöneticisine geçtiniz ?

hasanyılmaz

Alıntı yapılan: izzetguntalaz - 07 Temmuz 2008 - 21:53:31
@paspal

Nautilus un ne eksikliğini gördünüzde pcman isimli dosya yöneticisine geçtiniz ?

Belki sekmeli gezinme eksiklik görülmüştür ancak eylül ya da ekimde (tam hatırlamıyorum) bu sekmeli gezinme Nautilus'ta da olacak.

atomkarinca

Alıntı yapılan: paspal - 10 Mayıs 2008 - 19:35:56
Gerçekten aklıma gelmeyen pratik bir çözüm fakat olmadı anlayamadım. Değişiklik yapıldı open with e geldiğimde pcman seçili görülüyor fakat tıkladığımda eskisi gibi açılıyor???

1. Öncelikle nautilus kısayollarının backuplarını al:

sudo cp /usr/share/applications/nautilus-computer.desktop /usr/share/applications/nautilus-computer.desktop_bak
sudo cp /usr/share/applications/nautilus-folder-handler.desktop /usr/share/applications/nautilus-folder-handler.desktop_bak

2. Şimdi bu dosyalarda birer satır değiştirecez:

gksudo gedit /usr/share/applications/nautilus-computer.desktop

Exec'le başlayan satırı

Exec=pcmanfm /

olarak değiştirin, kaydedip çıkın,

gksudo gedit /usr/share/applications/nautilus-folder-handler.desktop

Yine Exec'le başlayan satırı bu sefer

Exec=pcmanfm %u

ile değiştirin, kaydedip çıkın. Bu kadar.

Le0n

Alıntı yapılan: izzetguntalaz - 07 Temmuz 2008 - 21:53:31
@paspal

Nautilus'un eksiği olmayabilir ama PcMan'da daha fazlası var  ;)
sudo apt-get purge windows

Eyvallah

ARkadaşlar nedense ben birtürlü Terminal' i çalıştırmadan farklı terminaller yüklememe rağmen,çalıştıramadım ..Sizde böylebir sorun oluştumu?

heartsmagic

Alıntı yapılan: Eyvallah - 05 Nisan 2009 - 22:28:28
ARkadaşlar nedense ben birtürlü Terminal' i çalıştırmadan farklı terminaller yüklememe rağmen,çalıştıramadım ..Sizde böylebir sorun oluştumu?

@Eyvallah sorun ne yazık ki tam olarak anlaşılmıyor. Neyi çalıştırmaya çalıştın ve olmadı?