[Çözüldü] Ses problemi yaşıyorum

Başlatan acer, 08 Temmuz 2009 - 15:37:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

acer

Makinama  ubuntu 9.o4 ü yükledim hiç ses alamadım. Yalnız aynı makinayı kullanan bir kişi "alsa-base.conf" dosyasının en sonuna şu iki satırı ekleyeyerek problemimim halledeceğimi söyledi komutlar:

alias snd-card-0 snd-hda-intel
options snd-hda-intel model=auto

Bende terminale
gedit /etc/modprobe.d/alsa-base.conf komutunu yazdıktan sonra  yukardaki iki komutu alsa-base.conf a yapıştırdım kaydet dediğim vakit dosyayı kaydetmek için izniniz yok konumu doğru yazdığınızdan emin olup tekrar deneyin hatasıyla karşılaştım. Bu hatanın nasıl üstesinden gelebilirim?

raspacı

önce terminalde alsamixer komutunu verip tüm ses kanallarının açık olduğunu kontrol eder misiniz? (ok tuşlarıyla kanallar açılıyor)
bu dosyayı düzenlemek içinse
sudo gedit /etc/modprobe.d/alsa-base.conf komutu işe yarar. Size şifrenizi soracak karakterler görünmese de yazın.
Ama önce ilk önerimi uygulayın. Bir de forumdaki acemiler için kısmına yapacağınız ziyaret te yararlı olacaktır.
nereye gidersen git kendini de götürürsün.

acer

Problemim hallalomuştur. Arkadaşım çok teşekkür ederim çok sağol. Arkadaşlar acer aspire 6935 g dizüstü kullanıyorsanız ve ses problemi varsa sorununuz çözülmüştür.

raspacı

nereye gidersen git kendini de götürürsün.

acer

sudo komutuyla ve alsaya o satırları ekleyerek