MD5 Yanlış!!!!!!!!!

Başlatan kaansef, 07 Temmuz 2009 - 23:08:38

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kaansef

Arkadaşlar 2. kere indirdiğim ubuntu dvdnin MD5 değerleri yanlış:( birini internet explorer 8 ile diğerini ise free donload manager isimli indirme yöneticisi ile indirdim ikisininde MD5 Değeri: "ECC87FA702D32CF10BF4AB563D7099F6" lütfen yardım edinnnn:(
# 28065

localhost

MD5SUM lar yanlissa bizim birsey yapmamiz söz konusu degil. Downloadta bir aksilik oluyor. Yada MD5SUM lar degisikti güncellemeyi unuttular. Firefox ile indirmeyi deneyin. Belki faydasi olur.
Linux LPIC1 - MCSA

kaansef

Peki firefoxlada aynı çıkmazsa CD'ye yaziyimmi?
# 28065

ironic

Her ikisinden de aynı değeri alman garip. Hangi ubuntu sürümünü indirmeye çalışıyorsun ? 9.04?

kaansef

Evet 9.04 dvd sürümünü indirmeye çalışıyorum.Acaba güncel MD5 değerleri nedir?
# 28065

agritux

87babeda6724c3ea583534b53a9255c5 *ubuntu-9.04-dvd-amd64.iso
cca45d814048b5b322773561ad7c75d8 *ubuntu-9.04-dvd-i386.iso
60136ddda63d9e4c342013d5a71f4c9c *ubuntu-9.04-mid-lpia.img

olsa gerek

kaansef

tamamda bende öyle göstermiyo problem orda :)
# 28065

agritux

Sitedekileri mi değiştirelim seninkiyle :D
Tekrar indirmekten başka bir şansın yok maalesef. Düzeltilebilir bir durum değil.

Yusuff

Ubuntu DVD de mi var? Ne gibi bir avantajı var? Mesela codecler yüklü geliyor mu? İnternet bağlantısı olmayan bir bilgisayara DVD ile kurulum yapsam mp3leri videoları açar mı?
Linux Registered User #493230  Ubuntu User #28068

agritux

Zaten amacı internet bağlantısı olmayan kullanıcılara yönelik olması diye biliyorum..

heartsmagic

Codeclerin olacağını sanmıyorum.
Ayrıca üç kere indirildiyse ve MD5'ler sürekli aynı çıkıyorsa muhtemelen sorun yoktur.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

kaansef

peki bişey daha sorcam.Elinde ubuntu dvd i386 iso olan varsa masaüstünde kopyasını oluştursun ve kopyasının MD5 ine baksın(Mümkünse)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 09 Temmuz 2009 - 16:40:20

Bu arada internet explorer indirdiği dosyayı masaütsüne kopyalıyo.Acaba bununlamı ilgili bi sorun?
# 28065

ns

Alıntı yapılan: kaansef - 09 Temmuz 2009 - 12:29:56
peki bişey daha sorcam.Elinde ubuntu dvd i386 iso olan varsa masaüstünde kopyasını oluştursun ve kopyasının MD5 ine baksın(Mümkünse)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 09 Temmuz 2009 - 15:40:20

Bu arada internet explorer indirdiği dosyayı masaütsüne kopyalıyo.Acaba bununlamı ilgili bi sorun?

bende pcnetin verdiği dvd var. ben yaprım o dediğini ama yarın 12 gibi anca. birde codecler yok.
Madem ki sen bensin, ben de senim, niceye şu senlik benlik...

kaansef

arkadaşlar başka bişey daha sorcam.MD5 değerine CD'yi yazdıktan sonra cdden mi bakıyoruz yoksa isoyumu gösteriyoruz?(Ben iso'yu gösterdim.Doğrumu yaptım acaba?)Bu arada şimdiden saol @ns
# 28065

agritux

Cd ye bakamazsın ki zaten .iso ya bakacaksın

kaansef

Tamam teşekkürler.artık ns'yi beklicem.Yada yardım etmek isteyenler elinde ubuntunun 9.04 i386(32 bit) dvd versiyonunun isosu olan varsa herhangibir yere kopyalasın kopyasının isosuna baksın(Tabiki yardım etmek isteyenler :))
# 28065

heartsmagic

@ns'nin elindeki farklı bir sonuç verebilir. Asıl kriter sitededir aslında ancak sen üç defa indirip aynı sonucu aldıysan bence kur, dene. Bu kadar beklemen bile vakit kaybı bence. En kötü bölümü siler bir kurulum daha denersin daha sonra.

kaansef

# 28065

ns

bende tam isoyu kopyalamaya çalışıyordum. gerek kalmadı mı şimdi?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 10 Temmuz 2009 - 12:56:38

isoyu oluşturdum da bu md5'e nasil bakacağım onu bulamadım. (xp'de)

kaansef

Çok teşekkürler gerek kalmadı.@heartsmagic kopyala büyük ihtimalle sorun olmaz dedi.Bende denicem.Ama yinede internet explorer 8 ile indiren biri bana özelden pm olarak MD5 değerini atabilir.(Emin olmak için.)Bide ben ubuntunun sunucularından indirdim.
# 28065

heartsmagic

@ns senin elindeki ISO tarihi farklı olduğundan değişik sonuçlar alınabilir. Ancak md5 değeri için:
md5sum /nered/bu/ISO.iso kullanabilirsin.

Ben emin olamasam da sorun olmayacağı yönünde bir his var içimde. Eğer kurulum tamamlanır ve sistem sorunsuzca açılırsa muhtemelen problem yaşanmaz.

kaansef

# 28065

ns

ben ekleyeyim de. onca uğraştım emeklerim boşa gitmesin :d78e7adf55aeebcc207118651f9d6f8c3 *ISO.iso

ne zormuş windows kullanması.

kaansef

sen pcnet'in verdiği dvdnin isosunu yapıptamı koydun?
# 28065

ns

evet. ama ben sadece söz verdiğim  için koydum. @heartsmagic'in dediği gibi farklı olabilir birde ben onu cmd'den kopyala yapıştır yapamadım. elle yazdım birkaç karekteri yanlış geçirmiş olabilirim(sanmıyorum ama.)

olmadı mı hata mı verdi indirdiklerin. ? kütahya'daysan vereyim dvdyi :)

birde öneri sunayım : sen yine ubuntuyu cdden kur. indirdiğin dvdyi yazdır.  dvdyi synapticten depo olarak tanıt. belki olabilir.