[Çözüldü] Paket deposuna erişim sorunu.

Başlatan matafleur, 09 Mayıs 2008 - 20:36:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

matafleur

Hardy kullanmaya başladığımdan beri paket depolarını güncellerken erişimde sorun yaşıyorum.Aynı zamanda paket indirirken download hızımda 20-30 k nın üzerine çıkmıyor.Nedeni hakkında herhangi bir fikri veya tahmini olan varmı?

Not: Yazım hatalarına dikkat edersek forumu takip eden arkadaşların rahat bilgilere ulaşmasını yardımcı olacak arkadaşların da rahat görmesini sağlarız.. "eposuna"yı "deposuna" yaptım...

demir

Hangi paylaşım programlarını kullanıyorsun?
LIVE FREE OR DIE

Aklı olan Linux, Parası olan MAC, ikisi de olmayan Windows :)

lseker

Güncelleme yöneticisi ve synaptic herhangi bir yükleme esnasında bazen takılıp kalıyor, bazende çok yavaş indiriyor....
ama her zaman değil..
( Net hızından da olabilir belki.. )
Dünya Güneş'in yardımı ile yaratıldı...Olduğu gibi kalmalı.
Toprak yaratıldığında üzerinde sınır çizgileri yoktu, onu bölmek insanlara düşmez.

@lemci

guncellestirmelerini o anki en hizli server u secip yapabilirsiniz

http://fr.youtube.com/watch?v=0_NUs9aVqug

erginemr

Aynı şeyi son 4-5 gündür ben de yaşıyorum. Sunucularda bir tıkanıklık var sanırım.

@lemci

Alıntı yapılan: demir - 09 Mayıs 2008 - 21:20:25
Hangi paylaşım programlarını kullanıyorsun?

bana sormamissin ama ben emule kullaniyorum wine destegi ile cok sahane calisiyor ;)

matafleur

aynen :)

sorun emule da değil tahminim.İlk kurulumdan beri hep aynı.Emule yokkende aynıydı.

//( Net hızından da olabilir belki.. )

Altta yazdım.Gerçi imza gibi durmuş.Diğer programlarda net hızımda bir sorun yok  (:

Eskiden de ubuntu da ara ara yapıyordu.Ama bu sefer çok uzun sürdü.Kurulduğundan beri 30K nın üzerini göremedim daha.

@lemci

Alıntı yapılan: matafleur - 10 Mayıs 2008 - 00:03:50

Eskiden de ubuntu da ara ara yapıyordu.Ama bu sefer çok uzun sürdü.Kurulduğundan beri 30K nın üzerini göremedim daha.

derken hangini kastetigini anlayamadim  ???

heartsmagic

Forumdaki sources.list'i ben vermiştim, hala aynı yansıları kullanıyorum. Bugün güncelleme yaptım 200-400K arasında geliyordu paketler.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

@lemci

Alıntı yapılan: heartsmagic - 10 Mayıs 2008 - 00:17:22
Forumdaki sources.list'i ben vermiştim, hala aynı yansıları kullanıyorum. Bugün güncelleme yaptım 200-400K arasında geliyordu paketler.

http://de.archive.ubuntu.com/ubuntu/

evet verdigin yansi cok ii tesekurler  ;)

matafleur

Ufff.Sorun kullandığım yansıdan kaynaklı :) Değiştirince çözüldü.Teşekkürler yardımlarınız için.Haybeye uğraştırdık sizide :)