Otomatik bağlanma sorunu

Başlatan eren, 05 Temmuz 2009 - 01:08:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

eren

Son güncellemelerden sonra artık CD taktığımda otomatik olarak bağlamıyor.

fstab

UUID=15ad5e60-21d9-45c2-9822-7fc67891d550 none            swap    sw              0       0
/dev/scd0       /media/cdrom0   udf,iso9660 user,noauto,exec,utf8 0       0

sudo mount /dev/sr0 /media/cdrom
mount: blok aygıtı /dev/sr0 yazma korumalı, salt-okunur olarak bağlanıyor

Bu şekilde bağlayabiliyorum.

Ayrıca computer:///  (Bilgisayar) içine girip CD okuyucuya tıklayıp CD içeriğini göremiyorum. "Dosya bağlanamıyor" hatası veriyor.

Elle bağlarsam sorun yok.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

eren

Şu meşhur scd0 sorunu gibi duruyor. Standart yollar işe yaramıyor.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

bruno

ortam ayarlarından düzenlemeyi dene.

localhost

asagidaki gibi denesen nasil olur acaba ?

/dev/sr0       /media/cdrom   udf,iso9660 user,noauto,exec,utf8 0       0
Linux LPIC1 - MCSA

eren

Uzun süredir bu şekilde sorunsuz çalışıyordu. Birde sr0 ile deneyeyim ama bana pek mantıklı gelmiyor öyle olması.

localhost

denemekten zarar gelmez. Bende pek olurunu düsünmüyorum :) aygit adi filan degismesin ? bende her sürümde ekran kartinin BusID nosu degisiyor :)
Linux LPIC1 - MCSA

eren

Bu değişikliği yapınca sisteme bağlanmadığı gibi masaüstünde bulunan bütün simgeler (ikonlar) yok oldu.

eren

Tamam sorunu buldum.

Daha önce bizim yakalayıp rapor ettiğimiz sorun yine hortladı. Benzer bir sorun yaşarsanız yapmanız gereken basit.

brasero
libbrasero-media0

Bu iki paketi kaldırdığınızda sorun çözülüyor.