Open Office sorunu

Başlatan ibokozan, 03 Temmuz 2009 - 17:34:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

kozanibo

arkadaşlar open office.org kullanıyorum çok önemli veriler içeren ods dosyam internet tarayıcımdaki sayfadan birşeyler gelmiş. bilgisayarı kapatırken kaydet e bastım önceki halini bulabilir miyiz. bütün dükkan girdileriydi. çok önemli.

sistem geri yükleme gibi * bir şey var mı?

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 03 Temmuz 2009 - 19:41:44

lütfen yardımcı olun :( çok önemli :(

localhost

ben olayi anlamadim ama, dosyayi tekrar acamiyormusunuz? Dosyami bozuldu ? Dosya uzantisinda bir degisiklikmi oldu ?
Linux LPIC1 - MCSA

kozanibo

dosya uzantısında bir değişiklik olmadı. olayı şimdi daha ayrıntılı anlatıyorum

dükkanımın verese dosyaları var. verese dosyaları açık. bu arada ubuntu güncelleme yapıyor. verese dosyam ods. dosya uzantısı şeklinde. internette bir sayfaya bakıyorum. güncelleme bitti. yeniden başlasın mı dedi. hayır ben sonra yeniden başlatırım dedim. vereseler dosyasındaki o kadar borçlu gitmiş yerine sitedeki linkler gelmiş. ubuntu kapanmadı ben de verese dosyasına bakmadım babam bir şeyler değiştirmiş diye kaydete bastım.

http://www.boxca.com/owwfxnkroq13/vereseler_ubnt.ods.html

bu da dosyam

anlamadım böyle bir şey başıma ilk defa geliyor arkadaşlar bu dosya olmazsa dükkanım batar benim yardımcı olun nolur :(

localhost

Ben dosyaya baktim birsey anlamadim. Bazi site linkleri filan eklenmis. Eger dosyada bozukluk varsa, yedek filan almis olmasi gerekiyor. dosya adini arattir sistemde bakalim kac tane dosya var.
Linux LPIC1 - MCSA

gio

Araçlar - Seçenekler - Yükle/Kaydet - Genel

sırasını takip ettikten sonra Kaydet kısmında "Her zaman yedek kopya oluştur" seçeneği aktif mi ?

/home/kullanıcıadı/.openoffice.org girerseniz iç kısımlarda backup klasörü olması gerek. içine bakabilir misiniz ?
tam yolu Araçlar - Seçenekler - OpenOffice.org - Yollar kısmında "Yedekler" için tam yerini "Yol" altında gösteriyor.

normalde bu seçenek aktif olarak gelmiyor(!?) ilk defa Calc'ı açtığım için böyle bir varsayımda bulunuyorum. belki de geliyordur.

OpenOffice kullanan arkadaşlar daha sağlıklı bilgilendirme yapacaklardır.

OpenOffice harici -sistemi önceki bir zamana getirmek mümkün mü bilemiyorum. Muhakkak ki bir çözüm yolu olmalı.

ihtiyar said

Alıntı yapılan: Kirmizi - 04 Temmuz 2009 - 01:36:54
Ben dosyaya baktim birsey anlamadim. Bazi site linkleri filan eklenmis. Eger dosyada bozukluk varsa, yedek filan almis olmasi gerekiyor. dosya adini arattir sistemde bakalim kac tane dosya var.

Dosyanın isminin sonuna tilda (~) konmuş hali şeklinde bir yedeği çıkabilir ama kesin değil. Dosyanız nerede kayıtlı ise o dizin içerisinde Ctrl+H yapın ve verese.ods~ gibi bir dosya var mı diye bakın.

agritux

Çok ilginç. Peki o sırada siteden bir şeyler kopyalıyor muydunuz?

kozanibo

verdiğiniz bilgiler için çok teşekkür ederim. böyle büyük bir hata vermesine rağmen şu an lap topuma da ubuntu yüklemek üzere başka bir bilgisayara yedek alıyorum.

neyse yazdıklarınızı deneyeceğim en kısa süre içinde.

o sırada siteden bir şey indirmiyordum sadece açıktı. yapışmış gibi bişey olmuş. keşke kaydete basmasaydım ama ubuntuda vardır bişeyler umudumu kaybetmedim  :(

agritux

Keşke kaydet e basmadan bir kontrol etseydiniz. İmkansızların çaresini ararken sonuç üzücü olabilir. Bunun ubuntu veya windows ile pek alakası yok.

kozanibo

cuma günü bütün günüm berbattı zaten. bu bir mucize gibi bir şey oldu. hala aklım almıyor :(

agritux

Mucizeler genelde hayırlı şeyler olur :)

gio

sorun çözüldü mü ? mucize derken dosyanın eski haline ulaşılabildiği mi kastediliyor ? umarım çözülmüştür.

kozanibo

Alıntı yapılan: sessizce - 05 Temmuz 2009 - 22:54:15
Mucizeler genelde hayırlı şeyler olur :)

bunu anlatan bir kelime bulamadım

Alıntı yapılan: gio - 05 Temmuz 2009 - 23:00:54
sorun çözüldü mü ? mucize derken dosyanın eski haline ulaşılabildiği mi kastediliyor ? umarım çözülmüştür.

malesef çözülmedi henüz.

kozanibo

yedekleme yapmışım daha önceden arkadaşlar yedek ile sorunumu hallettim ama kimsenin çözemediği hatta buna bir isim bile koyamadığı bu problem karşısında hala şoktayım...

localhost

O zaman buradan bir sonuc cikarmaliyiz. Her zaman önemli dosyalarda yedek almayi unutmamak gerekiyor. Böylelikle yedek almanin ne kadar önemli oldugunu görmüs olduk. :) Tekrardan gecmis olsun.
Linux LPIC1 - MCSA

kozanibo

teşekkür ederim. yedek almasaydım eğer zaten gitmiştim tepe taklak... ama dosya işte orada böyle bir hata nasıl olabilir yav :D

ihtiyar said

Alıntı yapılan: ibokozan - 08 Ağustos 2009 - 18:24:14
teşekkür ederim. yedek almasaydım eğer zaten gitmiştim tepe taklak... ama dosya işte orada böyle bir hata nasıl olabilir yav :D

Verilerinizi kurtarmış olmanıza -yedek ile- inanın çok sevindim. :)

kozanibo

teşekkür ederim :) çözümü olmayan bir problem bu... isterseniz kapatın :) yada bilen biri çıkar diye bekleyelim mi :)

Yusuff

Ohhh!  Ne rahatladım bilemezsiniz. Benim de böyle dosyalarım var iş icabı. Ve eğer kaybolursa işim çok zorlaşır. Sizin sorunu duyunca nutkum kesildi(bu deyim öyle miydi)

Ama şöyle ki benim bir hafıza kartım var 64mb ben ara sıra bu dosyaların yedeğini oraya alıyorum. Çünkü daha önce bir hdd yaktım ve böyle bir durumda mağdur olmamak için aklıma bunu yapmak geldi.
Linux Registered User #493230  Ubuntu User #28068