Virtualbox XP kurulum sorunu

Başlatan gypso, 09 Mayıs 2008 - 10:50:47

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

gypso

slm arkadaşlar, virtualBox u sorunsuz kurdum çok şükür , fakat xp yi kuramıyorum resimdeki gibii kalıyor ???

[IMG]http://www.resimekle.gen.tr/pics/ca40035355d746b2eca3d2fd48ac9fdf.png[/img]

heartsmagic

Her nasıl kuruyorsan Boot edilebilecek bir şey lazım sana. Artık elinde CD'si vardır, ISO'su vardır bilemiyorum. Kurulum şeklini gözden geçir. CD CD-rom'da mı, ISO ise yolunu gösterdin mi vs.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

gypso

pc yi kapatıp açtıktan sonra durum düzeldi, fakat ikinci bir sorun ile karşılaştım, normal xp kurulumuna başlıyorum, kısa geçicem C: biçimlendir diyorum, biçimliyor, biçimleme  %100 e geldiğinde öylece kalıyor, artık hiç bişey işlemiyor ne klavye ne maus donup kalıyor herşey, pc yi 3 defa kapatıp açıp denedim, sonuç aynı ???

gypso

Hala kuramadık makineye :) Yokmu bir fikri olan?

heartsmagic

gypso

Verdiğin adresten indirmiştim kurduğum virtualbox'u, bir de paketten deneyelim o zaman ,teşekkürler bilgi için .

lseker

C: 'yi biçimlendirirken NTFS ile biçimlemenin ikiyolu var.. hızlı biçimlendir diye bi seçenek daha olması gerekiyor.
Bir de onunla biçimlendirmeyi denermisin. Format atarken aynı problemi yaşadığımı hatırlıyorum. %60 larda takılıp kalıyordu. Hızlı biçimlendir ile geçmiştim. :D denemekten zarar gelmez sanırım.
Dünya Güneş'in yardımı ile yaratıldı...Olduğu gibi kalmalı.
Toprak yaratıldığında üzerinde sınır çizgileri yoktu, onu bölmek insanlara düşmez.

ufuk_k

XP çok gerekiyorsa neden direk kurmuyorsunuz acaba? Hem sanal makinada performans kötü, hem de oyun falan da oynanmaz 3D desteği yok. Direk kurmak ne zarar getirir ki? Önemli bilgilerinizi ext3 bölümlerde saklar, linuxta taratırsınız. Yani ille de xp lazımsa diye söylüyorum.

gypso

Haklılık payın var ufuk, fakat bir takım ufak tefek de olsa zaman zaman o an xp ye ihtiyaç duyulduğu zamanlar oluyor ,mesela film indirmek istiyorum, download etmek istediğimde ben bir eklenti kurmamı istiyor, kurmak istediğimde ise linux versiyonu yoktur gibi bir ingilizce hata veriyor, veya popüler olarak kullandığım ingilizce çeviri programları var linuxta kuramıyorum, bunun gibi sebebler xp yi aratıyor bazen,pc yi kapatıp açmaktansa virtualbox uygun bir çözüm bence, oyun oynamak gibi ağır işlemler yapmıyorum zaten.
  Fakat halen daha xp yi kurabilmiş değilim virtualbox a, acaba ekran kartı için ram için ayırdığımız alanlarda mı var bir sorun, minimum ramdan, ekran kartından ne kadar alan ayırmamız uygun olur?

gypso

gerçekten virtualbox da xp çalıştırabilen arkadaş varmı acaba, yahu olmuyor gerildim kaç gündür

heartsmagic

Olmaz mı tabi ki var. Senin kurmaya çalıştığın XP CD'sinde falan sorun olmasın?

gypso

bende aynı düşündüm ve yeni bir xp cd si yazdım, fakat aynı sorun devam ediyor, neyse ben münirekinci nin açtığı konuyu gördüm ve onun gibi kurmaktan vazgeçtim, wine işimi görücek sanırım :) , şimdiden böyleyse ilerde çok kafa ağrıtıcak gibi görünüyor.

lseker

http://forum.ubuntu-tr.net/yazilim-sunumlari/(nasil)-virtualbox-kurulumu/0/

Bir de buradan bakarak kurmayı deneyin. Ben buradan kurmuştum..:)
kolay gelsin.
Dünya Güneş'in yardımı ile yaratıldı...Olduğu gibi kalmalı.
Toprak yaratıldığında üzerinde sınır çizgileri yoktu, onu bölmek insanlara düşmez.

jawes

LİNUX KULLANMAK AYRICALIKTIR

KÖTÜ İLE DOST OLAN UMURSAMAZ GÜNAHI
HAK SÖZÜ  DUYMAZ OLUR HATIRLAMAZ ALLAHI...  sürekli olarak kendini yönetebilmek insanın sahip olabileceği en değerli yetenektir...

jawes

[IMG]http://img502.imageshack.us/img502/7255/ekrangrnts1gq5.th.png[/img]

alın bi hata daha  bı el atsanız iyi olurdu  gozunuzun yağına iki yumurta kırıp beraber yıyelım

HAK SÖZÜ  DUYMAZ OLUR HATIRLAMAZ ALLAHI...  sürekli olarak kendini yönetebilmek insanın sahip olabileceği en değerli yetenektir...

Sypro

Yazanı okuyor musunuz?! Yok okumadan her çıkan hatada sistemi suçlayacaksanız çok işimiz var anlaşılan.

Çıkan iki hatanın da sebebi sizsiniz, çözecek kişi de sizsiniz ayrıca. Çözüm nasıl mı? Çıkan hatayı okursanız görürsünüz. Bu sefer ben yazıyorum ikisi için de, bundan sonra çıkan hataları 'lütfen' okuyun.

1. için: konsole / terminal'e sudo dpkg --configure -a yazın (aynı hatada da dediği gibi, hatta elle yazın da alışkanlık olsun, kopyala yapıştıra kaçmayın.)
2. için: açık olan diğer bir program olduğu için kurulum işlemi gerçekleşemiyormuş. (bak bak bak).. Açık olan programlarını kontrol ederek (Uptade manager, synaptic, ekle kaldır; terminaleden bir kurulum..) tekrar deneyin.

not: sert oldu ama üzgünüm.

"Milliyetin çok belirgin vasıflarından biri dildir. Türk milletindenim diyen insan, her şeyden evvel ve mutlaka Türkçe konuşmalıdır. Türkçe konuşmayan bir insan, Türk kültürüne, topluluğuna bağlılığını iddia ederse buna inanmak doğru olmaz."

eren

Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

jawes

sypro sana hak vermıyor değilim   koca bı forumun yukunu omuzlmışsınız allah kolaylık versın
bu yaşadığımız sorunları sızınle paylaşmamızın tek nedenı korku  inanki ilk kullandığım sistem lınux olsaydı şimdi sizinle
belkıde  burda sorun çözüyor olurdum
windowstan o kadar kortukkı artık yoğurdu ıle üfleyerek yıyıyoruz

jawes

şunuda bılınkı ınsan anca aynı sorunu bı kaç defa yaşamazsa aklında onun çözümünü tutamaz