[Arşiv]Alfa 2 ile ilgili bir hata

Başlatan özgürubuntu, 01 Temmuz 2009 - 16:43:37

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

özgürubuntu

@ironic ile özel mesajdan görüştüm, o da Alfa 2 kullandığından aynı hatayı almadığını söyledi. Güncellemeleri Sistem > Yönetim yolundan yapamıyorum. Konsoldan oluyor. Ancak Sistem > Yönetim yolundaki ; Bilgisayar Kapıcısı, GParted, Giriş Penceresi, Yazılım Kaynakları gibi yollar çalışmıyor. Yönetim Uygulaması başlatılıyor diyor tepki vermiyor..

Düzenleme : Ubuntu Tweak'den girmek istediğimde Uygulamalar Menüsünde "Bu özellik kullandığınız dağıtım henüz kullanılabilir değil" demekte

heartsmagic

İkinizin sistemi de aynı güncellikte mi?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

ironic

Bugünkü gelen güncellemelerle iki kere sistem açılmaz oldu. Her ikisinde de recovery bölümünden uğraşa uğraşa zar zor sistemi açmayı başarabildim. Birini de az önce yaşadım. Sorun sanırım nvidia sürücülerinden kaynaklandı. Bu arada kernel  2.6.31 ' de güncellemelere düştü. Eğer bu acılı süreç devam edecekse ben tekrar Jaunty' ye döneceğim.  :)

özgürubuntu

Sorun devam ediyor.. bir de Ubuntu kapanmıyor (: Elle kapatma tuşuna basarak kapatmak zorunda kalıyorum.. Alfa 3'e kadar sabredicem.. Eğer onda da düzelme olmazsa sanırım ben de Jaunty'ye dönerim... (:

heartsmagic

Eh Alfa'ların güzelliği işte, can sıkıntısı yapmıyor :)
Alfa sistemlerde sorun çözmek de ne yazık ki pek kolay değil. Bazen bir süre bu şekilde devam etmek zoruna kalabiliyor insan. Alfa kullanıcısı demek, sabırlı derviş demektir :D

Aklıma gelmişken ben de köşede yatan eski sistemi Alfa'ya yükselteyim bir ara :D
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

özgürubuntu

Alıntı yapılan: heartsmagic - 02 Temmuz 2009 - 10:01:38
Eh Alfa'ların güzelliği işte, can sıkıntısı yapmıyor :)
Alfa sistemlerde sorun çözmek de ne yazık ki pek kolay değil. Bazen bir süre bu şekilde devam etmek zoruna kalabiliyor insan. Alfa kullanıcısı demek, sabırlı derviş demektir :D

Aklıma gelmişken ben de köşede yatan eski sistemi Alfa'ya yükselteyim bir ara :D

:) sabırlı derviş.. evet.. ilk alfa denemem sanırım 15 dakika sürmüştü.. bunda biraz sabretmeyi planlıyorum.. Yalnız hataları nasıl bildireceğimi ben beceremedim? Yeterli ingilizcem de yok?

Hatalar şunlar ;
Sistem > Yönetim menüsü altındaki Bilgisayar Kapıcısı, GParted, Yazılım Kaynakları, Giriş Penceresi menüleri tepki vermiyor. Güncelleme Yöneticisinden güncelleme yapılamıyor (terminalden yapılabiliyor) Bilgisayar kapanmıyor, elle kapatmak zorunda kalıyorum..

Düzenleme : launcpad'de kaydım var.. "Bugs in Ubuntu" da açık.. İngilizcesi kuvvetli (ne demekse :P) bir arkadaş benim için bunları çevirebilirse iletirim

bytan

Aşağıdaki ile başlatmaya çalıştığında ne diyor?

sudo gparted
sudo update-manager
sudo synaptic
sudo gdmsetup

Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

özgürubuntu

liberty@liberty-laptop:~$ sudo gdmsetup
gdmsetup[7346]: Gtk-WARNING: GtkSpinButton: setting an adjustment with non-zero page size is deprecated
gdmsetup[7346]: Gtk-WARNING: GtkSpinButton: setting an adjustment with non-zero page size is deprecated
gdmsetup[7346]: Gtk-CRITICAL: gtk_tree_sortable_set_sort_column_id: assertion `GTK_IS_TREE_SORTABLE (sortable)' failed

gparted çalıştı. Synaptic zaten çalışıyordu, yazılım kaynakları çalışmıyordu (onu da alt+f2 ile hallediyordum) Güncelleme Yöneticisi de tıklayınca çalışıyor ancak hata şu ; Güncellemeleri Yükle dediğimde, yönetici uygulaması çalıştırılıyor diyor ve sonra ya pencere tamamen kapanıyor ya da başa dönüyor sanki hiç bir işlem yapmamışım gibi.. Ancak sudo update-manager deyip güncellemeleri yükle dediğimde ve terminalden sudo apt-get dist -upgrade dediğimde güncellemeler yükleniyor..

bytan

Karmic için gtk 2.0'a bağlı olarak hata kayıtları açmışlar.

Alıntı Yap
Duplicates of this bug
Bug #389263
Bug #389265
Bug #391043
Bug #391145
Bug #392854
Bug #392902
Bug #393066
Bug #393091
Bug #393861
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

ironic

Yapamadım ve az önce tekrar Jaunty' ye döndüm gerçi o da beni pek sıcak karşılamadı  ama olsun :D

özgürubuntu

Az önceki güncelleme sonrası bir daha açılmayan ve tekrar tekrar şifre giriş ekranına dönen Alfa 2 sürümüne veda etmiş bulunuyorum (: Ubuntu Jaunty 9.04'e devam (: Şimdi güncellemeleri yapıyorum