Thunderbird şifre sorunu

Başlatan Dixie, 28 Haziran 2009 - 16:28:48

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Dixie

Thunderbird kurduktan sonra bir mail göndermek istediğimde böyle bir ekranla karşılaşıyorum. Sorunun çözümü ile ilgili tavsiyeniz nedir? Teşekkürler.

ironic

Sanırım önce hotmail hesabınızı kullanıyordunuz. Daha sonra gmail eklediniz? Thunderbird , gönderim yaparken her adres için ayrı smtp sunucusuna gereksinim duymuyor. Daha önceki hesaplara ait varsa onu kullanıyor.  Çıkan pencerede hotmail hesabınıza ait şifrenizi girmeniz gerek sanırım.

Thunderbird hotmail ayarları için

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,7616.0.html

Dixie

Hayır, daha önce başka bir hesap kullanmıyordum. İlk kez thunderbird yükledim ve gmail hesabımı ilişkilendirdim. Ancak yine de dediğiniz gibi hotmail şifrem ile de denememe rağmen aynı sonuçla karşılaşıyorum.

patalojik

Alıntı yapılan: Dixie - 28 Haziran 2009 - 21:45:14
Hayır, daha önce başka bir hesap kullanmıyordum. İlk kez thunderbird yükledim ve gmail hesabımı ilişkilendirdim. Ancak yine de dediğiniz gibi hotmail şifrem ile de denememe rağmen aynı sonuçla karşılaşıyorum.

Yapılandırmayı iyi inceleyiniz. Her hesap için stmp ayarlarını kontrol ediniz. %99 yapılandırma sorunudur.

Dixie

"Her hesap" diye birşey sözkonusu değil. Sadece bir tek gmail hesabımı kullanmak istiyorum thunderbirdde http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,7616.0.html bu başlıktaki adımları tek tek yaparak kurmuştum thunderbirdü. Kurulum ve hesap ayarı sırasında herhangi bir şifre sorulmadı -gmail hesabımın şifresi gibi- ancak kullanmaya kalktığımda yolladığım o resimdeki hata mesajını alıyorum.

patalojik

Alıntı yapılan: Dixie - 28 Haziran 2009 - 22:16:02
"Her hesap" diye * bir şey sözkonusu değil. Sadece bir tek gmail hesabımı kullanmak istiyorum thunderbirdde http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,7616.0.html bu başlıktaki adımları tek tek yaparak kurmuştum thunderbirdü. Kurulum ve hesap ayarı sırasında herhangi bir şifre sorulmadı -gmail hesabımın şifresi gibi- ancak kullanmaya kalktığımda yolladığım o resimdeki hata mesajını alıyorum.

Kurulum esnasında birden şifre girmemizi istenmemektedir. İlk bağlantıda şifre kutusunun altındaki seçeneği seçerseniz eğer bir sonraki bağlantıda şifre istemeyecektir.

Yok benim şifremi kabul etmiyor diyorsan yapılandırma hatası olduğunu söyleyebilirim. Bu hata birden çok seçenek önümüze getirir.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 28 Haziran 2009 - 22:24:39

Alıntı yapılan: Dixie - 28 Haziran 2009 - 22:16:02
http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,7616.0.html

Bu adreste Live pop3 kurulum anlatılmış. Gmail için farklı ayarlar gereklidir.

Dixie

Üzgünüm, bir sonuç alamadım.

heartsmagic

Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

patalojik

Alıntı yapılan: Dixie - 28 Haziran 2009 - 22:28:10
Üzgünüm, bir sonuç alamadım.

Arkadaşın verdiği bağlantıdan yapılandırmayı inceleyiniz. Gerekirse ben de Thunderbird kurar birlikte yapılandırırız.

ironic

Dixie, tek hesap kullanıyorsanız ayarlar hatalı girilmiş.

Ben şu başlıkta Evo için gmail imap ayarlarını vermiştim. Thunderbird hotmail ayarları başlığında anlatımı inceleyerek gmail' e uyarlayabilirsiniz.

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,6547.0.html

Dixie

Denemediğim yol, varyant kalmadı. Dün geceden beri defalarca thunderbird'ü yükle kaldır yapmaktan da gına geldi. Ne diyelim bazılarına kısmet olmuyormuş. Yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkür ederim.

patalojik

Alıntı yapılan: Dixie - 29 Haziran 2009 - 11:46:03
Denemediğim yol, varyant kalmadı. Dün geceden beri defalarca thunderbird'ü yükle kaldır yapmaktan da gına geldi. Ne diyelim bazılarına kısmet olmuyormuş. Yardımcı olmaya çalışan herkese teşekkür ederim.

Bekle ben Thunderbird kurayım.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : Pzt 29 Haz 2009 12:02:01 GMT-2

acele olarak thunderbird yapılandırmayı anlattım.

Anlatım dosyası indir
MD5: 8EFBBAFF05A73F36E6B94DFE0EC6202D

Sorunun olursa tekrar dönersin.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 29 Haziran 2009 - 13:29:44

son olarak yapılandırma sonucunuzu bize bildirirseniz sevinirim.

Dixie

@patalojik; gönderdiğin dosyadaki talimatlarla thunderbird'ü kurdum. Bana gelen mailleri görebiliyorum. Ancak bir mail yollamak istediğimde şöyle bir hata mesajı alıyorum. Bunun sebebi nedir? Çok teşekkür ederim.

ironic

smtp bölümünde doğrulama seçilmemiş sanırım.

Pop yerine imap kullanmanızı tavsiye ederim. hızlı ve oldukça işlevseldir.

Ayarları kısaca anlatmak gerekirse,

öncelikle web tarayıcınızla gmail hesabınızı açıp imap ' i etkin konuma getirin.

Thunderbird üst menüden Düzen >> Hesap ayarları bölümüne gelin.

mevcut hesabı  (xxxx@gmail.com)  alttan hesabı kaldır ' a basarak silin.

Daha sonra alttan yeni hesap ekle diyerek yapılandırmayı başlatalım.

Açılan pencereden e-posta hesabını seçelim.

ikinci aşamada giden iletilerde görünmesini istediğimiz ad, soyadını ve kullanacağımız gmail adresini tam olarak yazalım.

üçüncü aşamada kullanacağımız protokolü (imap) seçip; gelen sunucu adresini (imap.gmail.com)  yazıyoruz.

dördüncü aşamada adresimizi tam olarak yazıyoruz.

beşinci aşamada hesabımıza  bir ad gireceğiz. Varsayılanı( e-posta adresini) seçip devam edebiliriz ya da isteğimize uygun bir ad belirleyebiliriz.

altıncı aşamada yaptıklarımız görüntüleniyor. Hata yapmamışsanız "bitir" e basarak onaylayın.

yedinci aşamada sol bölümde artık e-posta profilimiz gözükecek. Profil adının hemen altında yer alan "sunucu ayarları" bölümüne tıklayın.

sekizinci aşamada açılan pencereden kullanıcı adı bölümüne adresinizi tam olarak girin. xxxx@gmail.com şeklinde. (isterseniz sadece kullanıcı adını da yazabilirsiniz.)

alt bölümden SSL' yi seçerseniz otomatik uygun port girilir. (993).

dokuzuncu aşamada soldaki listede en altta yer alan giden sunucu (smtp) bölümüne tıklayın. Açılan pencereden yine e-posta adresinizi tam olarak ya da sadece kullanıcı adı olarak girin. Port olarak "587" yi seçin. Doğrulama olarak da "varsa TLS" yi seçip "tamam" a basın.

Ek olarak gmail labs bölümünden "imap kontrolleri" bileşenini etkinleştirip etiketlediğiniz bölümlerin hangisinin thunderbird' de gözüküp gfözükmeyeceğini ayarlayabilirsiniz. Standart olarak hepsi gözükür.