Ubuntu Metin2'yi Nerden İndircem ARkadaşlar...

Başlatan ByCoder, 27 Haziran 2009 - 23:06:39

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ByCoder

Arkadaşlar Ubuntu Metin2 LAsım BAna Siz Nerden İndirceğimi Bİliyorsanız
Link'ini Filn Werirmisinz?

ihtiyar said

Alıntı yapılan: ByCoder - 27 Haziran 2009 - 23:06:39

Öncelikle Forum Kuralları'nı okumanı öneriyorum. Sonrasında güzel bir iletişim ile her şey hallolur. ;)

utdmr

Windows programları ancak emülatörlerle çalıştırılabilir. appdb.winehq.org adresinden arayıp çalışıp çalışmadığını ve nasıl çalıştıracağınızı öğrenebilirsiniz...
Kişisel Blogum: Çoğunlukla Zararsız - cogunluklazararsiz.org
--
Any intelligent fool can make things bigger, more complex, and more violent. It takes a touch of genius -and a lot of courage- to move in the opposite direction.

ihtiyar said

Alıntı yapılan: utdemir - 27 Haziran 2009 - 23:11:26
Windows programları ancak emülatörlerle çalıştırılabilir. appdb.winehq.org adresinden arayıp çalışıp çalışmadığını ve nasıl çalıştıracağınızı öğrenebilirsiniz...

Metin2 konusu forumda da geçti, arama da yapılabilir.

ByCoder

ihtiyar said

Alıntı yapılan: ByCoder - 27 Haziran 2009 - 23:26:35
ihtiyar said senle nasıl mesajlaşcas

Mesajlaşma derken? Bir ihtiyacınız varsa buradan iletebilirsiniz. Benim de bilmediğim bir konu olabilir, böylece bilen arkadaşlara da cevap verme kolaylığı sağlamış oluruz. Tekrar ediyorum, lütfen Forum Kuralları'nı okuyun. Türkçe'ye özen gösterin.

ByCoder

utdmr

Kişisel Blogum: Çoğunlukla Zararsız - cogunluklazararsiz.org
--
Any intelligent fool can make things bigger, more complex, and more violent. It takes a touch of genius -and a lot of courage- to move in the opposite direction.

agritux

Alıntı yapılan: ByCoder - 27 Haziran 2009 - 23:06:39

paket yöneticisinden wine yi kur. Sonra windows için olan metin2.exe (setup dosyası) nı çalıştır. Oyun kurulduğunda, menüye wine içerisine başlatıcı oluşturacak. Oradan açabilirsin.

ben sorunsuz çalıştırdım.

ByCoder

sessizce  lutfen ekle sana lutfen diyorum kardeş

Artikozgurum

:) @ByCoder bu kardeşimde tıpkı benim gibi yazı yazıyor. Beni de çok eleştirdikleri için yazılarım yavar yavar düzeliyor. Ben eskiden metin 2 yazarken tmEnTıiki2 yazardım şaka bir yana eleştirilerin faydası oluyor.

localhost

Sorununu burada halletmeye bak. Burada kimse size MSN den yardim etmez. Forum kurallarini oku denmis okuma aliskanliginiz yok sanirim.
Linux LPIC1 - MCSA

ihtiyar said

MSN adresini kaldırdım, lütfen aynı şeyi tekrarlama. Varsa bir sorun forum üzerinden yardım almaya çalış, herkes elinden geldiğince yardım edecektir.

ByCoder

Artikozgurum

@Kirmizi denmis değil demişler olacak. aliskanliginiz yok sanirim hep yanlış yazım. s=ş i=ı g=ğ vs.

localhost

hehehehe konuyu saptirma... Ihtiyar Said var. O benim yazilari mümkün oldugunca duzeltir :)
Linux LPIC1 - MCSA

ihtiyar said

Alıntı yapılan: Artikozgurum - 28 Haziran 2009 - 00:57:47
@Kirmizi denmis değil demişler olacak. aliskanliginiz yok sanirim hep yanlış yazım. s=ş i=ı g=ğ vs.

Kirmizi bizden özel izinli. :) Klavyesi İngilizce. ;)

ByCoder

saol ihtiyar said Konu Çözüldu yaparsan sevinirim :)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 28 Haziran 2009 - 01:07:48

Kirmizi kendini bişey sanma bence yanlış yazım yapmış olabilirim benim klavyem ingilizceyse nerden bilcen
Ubuntuyu yeni kullanıyorum ondan birşeyler soruyorum işallah anlamışsındır......

ihtiyar said

Alıntı yapılan: ByCoder - 28 Haziran 2009 - 01:05:55
saol ihtiyar said Konu Çözüldu yaparsan sevinirim :)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 28 Haziran 2009 - 00:07:48

Kirmizi kendini bişey sanma bence yanlış yazım yapmış olabilirim benim klavyem ingilizceyse nerden bilcen
Ubuntuyu yeni kullanıyorum ondan birşeyler soruyorum işallah anlamışsındır......

Öncelikle, Kirmizi onu sana söylememiş, yazılanları dikkatli oku ve saygı sınırını lütfen aşma. Kendini bir şey sanmak değil sadece bir latife yapmış. Senin yazdıkların İngilizce klavyeden dolayı olan hatalar değildi, bunu anlamak zor değil. Burayı diğer forumlar ile karıştırmazsan seviniriz, bu yüzden Forum Kuralları'nı ısrarla okumanı istedim. Forumu takip edersen çok şey öğrenebilirsin Ubuntu ve daha birçok şey hakkında. Yeni başlayan arkadaşlar her geçen gün geliyor, her yeni başlayan arkadaş böyle davranmıyor.

Konunun nasıl çözüldüğünü söylersen aynı sorunla karşılaşabilecek arkadaşlara da miras niteliği taşıyacaktır mesajın. Çözüldü etiketini sen de ekleyebilirsin, ilk mesajını düzenleyerek.

Güzel bir iletişim ile hepimiz birbirimizden çok şey öğreniyoruz burada.

agritux

@ByCoder ve @Artikozgurum sizleri özgürlüğe taşıyan, sınırsız olanaklar sağlayan işletim sistemi için karşılıksız yardımda bulunan insanlarla mı didişiyorsunuz? Linux kullanmaktaki amacınız nedir? Bence sizler windows kullanmaya devam edin. Hitap tarzınıza çok üzüldüm. Yaşlarınızın küçüklüğüne veriyorum...

ihtiyar said

@sessizce,

Artikozgurum didişmiyor, yanlış anladın sen sanırım. ;)

Artikozgurum

Ben bir şey demedim sizi hiç görmemiş olsamda çok seviyorum. İster burası ubuntu ister değişik bir forum olsun ben mesajımı şaka niyeti ile sörledim diyer arkadaşımda aslında başka bir şey demek istiyor ama siz onu kendi düşüncelerinize göre yorumluyorsunuz. Siz bir kişiye nasıl bakarsanız öyle görürsünüz eğer bizler hata yapmasaydık bir taş parçasından farklı olmazdık.

ihtiyar said

Alıntı yapılan: Artikozgurum - 28 Haziran 2009 - 01:34:01
Ben bir şey demedim sizi hiç görmemiş olsamda çok seviyorum. İster burası ubuntu ister değişik bir forum olsun ben mesajımı şaka niyeti ile sörledim diyer arkadaşımda aslında başka * bir şey demek istiyor ama siz onu kendi düşüncelerinize göre yorumluyorsunuz bir kişiye nasıl bakarsanız öyle görürsünüz eğer bizler hata yapmasaydık bir taş parçasından farklı olmazdık.

Bizler insanız ve elbette hata yapabiliriz. Önemli olan hatalarımızı görebilmek ve onları telafi ederek aynı hatayı tekrarlamamaktır. Şimdilik herkesi sükûnete davet ediyorum. Bir de kendi iç dünyamızda kendi kendimizi değerlendirelim. Birbirimizin hatalarını görmek kolaydır, önemli olan kendi hatalarımızı görmektir. İlk olarak ben kendi dünyama dönüyorum, sizleri de kendi dünyanıza dönerek kendinizi değerlendirmeye davet ediyorum.

agritux

Alıntı yapılan: Artikozgurum - 28 Haziran 2009 - 00:57:47

Ben burdaki amacını yanlış anladım öyleyse. Ama sanki bir dayanışma söz konusu gibi :)

ihtiyar said

Konunun daha fazla uzamaması için kilitliyorum.