[Çözüldü] PHP NUKE 8.x for Ubuntu 9.0.4

Başlatan bruno, 27 Haziran 2009 - 00:47:20

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

bruno

Veritabanı kurulumu vs vs her şeyi yaptım. Ancak installation yaparken ilk sayfada aşşağıdaki resim de görüdğünüz gibi "config.php      Unwriteable" yazısı bu da demek oluyor ki config.php dosyası değiştirilemez bu nedenle veritabanı ile siteyi bağlıyamıyorum. Bugun sabahtan bu saate kadar erişim izinleriyle ugrastım herşeyi hallettim 2 günde 2 format attım ama burda yine takıldım kaldım ama pes etmek yok eger localhost a müdahale edebiliyorsak root olara cvaplarınızı bekliyorum. (yada farklı bir yöntem)

[IMG]http://img194.imageshack.us/img194/8458/ekrangrntsz.th.png[/img]

Bedreddin

config.php neredeyse aşağıdaki komut işinizi görmeli. Gerçi denediğinizi yazmışsınız, yine de yazayım.

chmod 777 config.php

Diğer konu ise kurulumu engelleyecek bir şey değil, zaten yanında da bunu belirtmişler. Register Globals için bir Google araması yeterli olacaktır.
Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür
ve bir orman gibi kardeşçesine,
      bu hasret bizim!

bruno

Alıntı;
chmod 777 config.php

bu komutu nasıl kullanıcagım config.php e mi ekliyim

Bedreddin

Yanlış yazmışım, kod etiketine alacaktım alıntı etiketi olmuş. Uçbirimden config.php'nin içinde bulunduğu dizine girip orada çalıştıracaksınız o komutu.
Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür
ve bir orman gibi kardeşçesine,
      bu hasret bizim!

bytan

@bruno,

Verilen komutu uçbirime yazacaksın. Komutlar ve kullanımları hakkında, hatta kullandığın sistem hakkında daha fazla bilgi için Acemiler bölümüne göz atabilirsin. Temel bilgileri içeren kitaplar mevcut.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

bruno

chmod 777 config.php işe yaradı teşekküler.

kitleyebilirsin.

bytan

Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST