[Çözüldü] starting administirive

Başlatan keylog, 23 Haziran 2009 - 08:05:41

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

keylog

iyi günler, ubuntu da sudo yetkisi ile yapılması gerekn işlemlerde örneğin synaptic'in açılması, update manager da updatelerin yapılması gibi işlemlerde, işlemi yapmasını istediğimde status bar'da starting administirive yazısı cıkıyor belli bir süre sonra o da gidiyor ve hiç bir şey omuyor, yani şifremi sorması gereken yerde sormuyor, kde masaüstümde kurlu aynı zamanda oradan girince bu tip bir sorunla karşılaşmıyor, bu sorunu nasıl çözebilirz?

erginemr

Gnome'da şifre sorma işlemini "gksu" aracı yapıyor. Örnek olarak, konsoldan "gksu gedit" yazdığınızda nasıl bir sonuç alıyorsunuz?

keylog

hiçbir tepki vermiyor o bana ben ona bakıyorum öyle bekliyoruz =))

patalojik

Yeni kullanıcı açmayı denedin mi?

keylog

hayır denemedim ama bu kullanıcıyı bozmadan düzeltemez miyiz? bu kullanıcıda uzun zamandır olusturmus oldugum ayarlarım var...

AbkHaZiaN

Home dizinini yedekleyerek ayarlarını kaydedebilirsiniz. Sorunun çözümü ile pek bi bağlantısı olmasada belirtiyim üstteki mesajlara cevap olarak :)

keylog

Alıntı yapılan: AbkHaZiaN - 23 Haziran 2009 - 10:34:25
Home dizinini yedekleyerek ayarlarını kaydedebilirsiniz. Sorunun çözümü ile pek bi bağlantısı olmasada belirtiyim üstteki mesajlara cevap olarak :)

zaten sorunumuz bu değil =) baska bir kullanıcı acıp onu kullanmam demek home dizinimi degistirmek demek =) bu yuzden baska bir yontem rica ediyorum...

bytan

Host dosyasında daha önce değişiklik yapmış mıydın? Aşağıdakilerin çıktısı nedir?

gksu synaptic
sudo synaptic
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

keylog

malesef bir değişiklik yaptım mı daha önceden bilmiyorum :(
ancak yukarıdaki sorduklarınızı yazdım gksu yazınca tepki vermiyor direk sudo ile yazınca açıyor..keylog@keylog-laptop:~$ gksu synaptic
^C
keylog@keylog-laptop:~$ sudo synaptic
sudo: unable to resolve host keylog-laptop
[sudo] password for keylog:
keylog@keylog-laptop:~$

localhost

/etc/hosts ve /etc/hostname icerigini buraya yapistirirmisin.
Linux LPIC1 - MCSA

bytan

Çıktıya göre bir şeyler yapılmış gibi görünüyor. Çıktıyı verir misin?

hostname
cat /etc/hosts

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
PF @ ST

keylog

hee simdi anladım :)
evet ben o hosts dosyasıyla oynamıstım eski windowsumda kullandıgım youtube ve rapidshare iplerini içeren host dosyasını atmıstım içine =)
sanırım bu sırada silmemem gereken bazı seyler silinmis :)
hostname = keylog-laptop

hosts'un içeriğiyse çook uzun buraya sığmaz =) o dosyadan sildiğim satır ne ki acaba? :) onu eklesek düzelicek sanırım =)

127.0.1.1      keylog-laptop
diye bir satır ekledim sorunum çözüldü sanırım. doğru mu yapmışım?...

bytan

İlk 6-8 satırlık kısımlardaki hatalara bakmak istiyordum. O satırlardan biri de bahsettiğin satır. Eğer çözüldüyse sorunun, başlığı etiketleyebilirsin.

PF @ ST

keylog

şu anda çözüldü gibi başlığı çözüldü diye işaretliyorum sağolun hocam...

bytan

Estağf...

Eğer sorun devam ederse, ilgili başlığa kilidi kaldırtmak için istek yapabilirsin.

Geçmiş olsun.

PF @ ST