Songbird senkronizasyon sorunu

Başlatan helluri, 23 Haziran 2009 - 01:45:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

helluri

Songbird ü(1.2) + ipod device support eklentisini kurdum. Fakat ipod touch 2nd generatin(işletim sist. 3.0) müzik çalarımdaki parçaları senkronize edemedim.
yardımcı olabilir misiniz?
cep telefonumu taktım, onu da görmedi. sanırım bir şeyleri eksik yapıyorum ama ne?
teşekkürler

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : Sal 23 Haz 2009 11:39:14 GMT-2

arkadaşlar, bu konuda fikri olan var mı?  ::)

ironic

garafatma

Yeni versiyonu çıkmış belki işe yarayabilir.
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

helluri

cevaplarınız için teşekkürler.
beni heyecan içinde songbird kurmaya yönelten sdn nin şu haberiydi;
http://shiftdelete.net/songbird-1.2-download-11939.html
Alıntı YapAçık kaynaklı müzik yöneticiniz Songbird, artık iPod ve iTunes ile çok daha uyumlu çalışıyor. En yeni sürümü hemen indirin.

Mozilla'nın başarılı müzik yöneticisi Songbird, yeni yayınlanan 1.2 sürümüyle kütüphane dosyalarını otomatik organize etme, Last.fm radyo desteği ve 10 bant ekolayzırın yanı sıra, çift yönlü iTunes müzik aktarma özelliği sunuyor.

iPod Touch ve iPhone müziklerinizi Songbird'den düzenlemenizi sağlayan çift yönlü aktarma özelliği, Apple'ın kilitli kapılarını açık kaynaklı medya oynatıcılara açması açısından önem arz ediyor.

gözümle görmeden inanmam dedim, songbird kurdum. hiçbirşey olmadı.  :'(
@ironic ben songbird 1.2 kurdum, o liste eski biraz

arkadaşlar bu öyle lanet bir şey ki, sanal makinede xp kurulu. müziklerimi+videolarımı hem ubuntuda hem xp de tutmak zorunda kalıyorum bu yüzden. birisi beni kurtarsa süper olacak.

ironic

Evet eski fakat ortada henüz bir yenilik de yok.

Bu başlıkta istekte bulunulmuş. İlerleyen sürümlerde eklenecekmiş.

http://bugzilla.songbirdnest.com/show_bug.cgi?id=6389

Ayrıca Ağustos' da çıkması beklenen sürümde otomatik aygıt yazılım(firmware) güncellemesi eklenecekmiş. Bu sürümde destek ekleneceği ayrıntılarda gözükmüyor ama bir umut diyelim.

http://wiki.songbirdnest.com/Releases/Jackson_5/Device_Firmware_Updates

Ekleme: Anasayfada ipod touch desteği yapım aşamasında gözüküyor. Bu demek oluyor ki Ağustos ' da bu destek gelecek.  :)

helluri

Alıntı YapEkleme: Anasayfada ipod touch desteği yapım aşamasında gözüküyor. Bu demek oluyor ki Ağustos ' da bu destek gelecek.
Şimdi benim anlamadığım konu şu. Diğer ipodlar tüm platformlarda çalışırken iphone/ipod touch sadece itunes da çalışıyor. Neden? Çünkü işletim sistemi şifreli+kilitli. Sdn deki haberi okudum, inanmadım tabi. Kurdum songbird ü, hiçbir şey olmadı. 2 ay sonra ne değişecek, nasıl destek verecekler bu aletlere çok merak ediyorum.

Alıntı YapAyrıca Ağustos' da çıkması beklenen sürümde otomatik aygıt yazılım(firmware) güncellemesi eklenecekmiş. Bu sürümde destek ekleneceği ayrıntılarda gözükmüyor ama bir umut diyelim.
Apple bu güncellemeleri parayla satıyor. Örneğin 1kaç gün önce 3.0 yazılım güncellemesi için 9.9 dolar ödedim ve ipoduma bir sürü yeni özellik eklendi. Şimdi bu işi apple yerine songbird mü yapacakmış? Baya ilginç olur..

2 ay sonra ben bu başlığı devam ettiririm. Bakalım neler olacak?

ironic

Apple yayınladığı 2.x güncellemeleriyle şifreleme imzasında değişiklik yapmış. Açıkcası nasıl olur ben de bilmiyorum.

helluri

Alıntı YapApple yayınladığı 2.x güncellemeleriyle şifreleme imzasında değişiklik yapmış. Açıkcası nasıl olur ben de bilmiyorum.
evet değiştirdi. Değiştiriyor. Çok sık güncelleme yayınlıyor. Her güncellemede jailbreakli cihazlar için yeni bir jailbreak metodu bulmaya çalışıyorlar. Hiç uğraşamam  :)

ironic

Alıntı yapılan: helluri - 24 Haziran 2009 - 11:55:33
Alıntı YapApple yayınladığı 2.x güncellemeleriyle şifreleme imzasında değişiklik yapmış. Açıkcası nasıl olur ben de bilmiyorum.
evet değiştirdi. Değiştiriyor. Çok sık güncelleme yayınlıyor. Her güncellemede jailbreakli cihazlar için yeni bir jailbreak metodu bulmaya çalışıyorlar. Hiç uğraşamam  :)

Ya şu saçma tekel anlayışlar olmasa da Linux ailesinin  çalışkan, güzel insanları daha farklı yenilikler üzerinde yoğunlaşsa. Harcanan emeği gördükçe  gurur duyuyorum diğer taraftan da içim burkuluyor.  >:(

helluri

@ironic
+1, kesinlikle katılıyorum.
Fakat bu işletim sistemini kilitleme meselesinde minik bir tırnak işareri koymak istiyorum. Biliyorsun flash disk gibi çalışan donanımlar windowslarda virüsleri mıknatıs gibi çeker. Eğer jailbreakli kullanmıyorsan itouch ve iphonelara virüs girme ihtimali yok. Virüs bulaşması imkansız. İstediğin bilgisayara tak, şarj et. Bilgisayar tanımıyor ki virüs girsin. :) Zaten sadece bilgisayardan şarj oluyor itouch. Şahsen bu böyle olmasa her önüne gelen bilgisayara takamazdım.. Hani linuxda dosya sistemi admin parolasıyla korunuyor ya, win. gibi değil. Bu sebeple linuxa virüs girse de pek yapabileceği bir şey yok malum. Aynı mantık sanırım.