Messenger programlarındaki dosya transfer hızı

Başlatan immortal, 23 Haziran 2009 - 01:31:36

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

immortal

Şu an üç adet program denemiş bulunmaktayım. Sınırsız 1MBit bağlantım ile 10 MB'lık bir şarkıyı sabit hız olarak 2.33 KB ile gönderiyorum. Harika değil mi? Sıkıntının neden oluştuğunu bilen var mı acaba?

neoberg

1mbit ile en hızlı servera upload sınırınız 25kb/sn'dir. Msnden dosya gönderirken dosya önce msnin sunucularına gider ordan karşıdaki kişiye aktarılır. Msn sunucuları da yavaş olduğundan bu hızla gönderebiliyorsunuz. Bunun kullandığınız program ile bir alakası yok.

xwes

Ben de bir çok program denemiştim vaktiyle, hepsinde de yavaş oluyordu. ama skype ile daha hizli aktariliyor.

immortal

Alıntı yapılan: neoberg - 23 Haziran 2009 - 01:49:37
1mbit ile en hızlı servera upload sınırınız 25kb/sn'dir. Msnden dosya gönderirken dosya önce msnin sunucularına gider ordan karşıdaki kişiye aktarılır. Msn sunucuları da yavaş olduğundan bu hızla gönderebiliyorsunuz. Bunun kullandığınız program ile bir alakası yok.
MSN Messenger ile 10 MB'lık bir şarkıyı sanırım maksimum 10 dakikada gönderiyorum fakat Ubuntu'da süre 10 katına çıkıyor neredeyse.

FeNDeR

@immortal

Modem üzerinden port açmanız gerekmekte... Ben amsn kulanıyorum. Portu açmadan önce hız sizinkiyle aynı seviyedeydi. Açınca uçtu. Bundan değilse, msn sunucularıyla ilgili bir sorun da olabilir.

Düzeltme: imla

immortal

Alıntı yapılan: FeNDeR - 23 Haziran 2009 - 02:09:26
@immortal

Modem üzerinden port açmanız gerekmekte... Ben amsn kulanıyorum. Portu açmadan önce hız sizinkiyle aynı seviyedeydi. Açınca uçtu. Bundan değilse, msn sunucularıyla ilgii bir sorun da olabilir.
MSN sunucuları ile ilgili olduğunu sanmıyorum şöyle ki bunu ilk defa yaşamıyorum çünkü. Ne zaman Ubuntu'da bir arkadaşıma dosya göndermek istesem bu sıkıntıyı yaşıyorum. Ayrıca şöyle bir şey var sanırım benim modemimde tüm portlar açık bu nedenle bir problem de olduğunu sanmıyorum. Ama tüm portların açık olduğunu söylemem saçma bir şeyse beni bu konuda biraz daha aydınlatırsan sevinirim. Ne yapmam gerekir, hangi portu açmam gerekir?

FeNDeR

Tamam dostum. Baktım şimdi, port no: 48943. Program ayarlarını kurcalayarak da görebilirsiniz. Belki farklı bir port da olabilir. Başka bir sebebi olacağını sanmıyorum.

immortal

Alıntı yapılan: FeNDeR - 23 Haziran 2009 - 02:16:12
Tamam dostum. Baktım şimdi, port no: 48943. Program ayarlarını kurcalayarak da görebilirsiniz. Belki farklı bir port da olabilir. Başka bir sebebi olacağını sanmıyorum.
Pidgin'de nasıl oluyordur bir bilgin var mı?

skahvecioglu

@ immortar;

Aynı sorunu ben de yaşıyorum, sadece bir fotoğraf almak için bile dakikalarca bekliyorum, deluge'de kullandığım portu amsn'e kaydettim, port başarıyla yönlendirilmiş gibi bir test sonucu çıktı, umarım bundan sonra hızlanır...
Ne Mutlu Türküm Diyene!