[Çözüldü] Amarok 2 nasıl kullanılıyor ?

Başlatan iKo, 22 Haziran 2009 - 20:29:51

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

iKo

Ben önceden eski amarok u kullanıyordum, gecen gün yenisini yükledim ve biraz önce kullanmaya çalıştım... Ne şarkı açabiliyorum, ne dosya atabiliyorum nedir bu anlamadım ? tut sürükle bırak olmuyo, bende sağ tıklayıp open with deyip amarok la aç dedim o da olmadı ???

Sorun bende mi amarokta mı anlamadım ?

Nasıl müzik çalıyo bu program ?

Eskisi ne güzeldi, kullanışlıydı...Bayılıyorlar yenisini yaparken bozmaya...

xwes

iKo

Ne peki bu ? Anlamıyorum insanları ya ne güzel arayüzü vardı batırdılar...

Problemin çözümü var mı yoksa başka bir media player mı kullanıyım ? Eğer öyle ise ne önerirsiniz ? Itunes tarzı ?

utdmr

Emin olun ben de sizin gibi düşünüyordum, biraz diretince yeniliğe alışırsınız, yeni arayüzü de artık çok kullanışlı geliyor bana. Başka media player alıyorsanız ve Amarok'un eski sürümünü seviyorsanız, hem de Gnome ile daha çok uyumlu Exaile'yi önerebilirim.
Kişisel Blogum: Çoğunlukla Zararsız - cogunluklazararsiz.org
--
Any intelligent fool can make things bigger, more complex, and more violent. It takes a touch of genius -and a lot of courage- to move in the opposite direction.

iKo

Alıntı yapılan: utdemir - 22 Haziran 2009 - 20:55:34
Emin olun ben de sizin gibi düşünüyordum, biraz diretince yeniliğe alışırsınız, yeni arayüzü de artık çok kullanışlı geliyor bana. Başka media player alıyorsanız ve Amarok'un eski sürümünü seviyorsanız, hem de Gnome ile daha çok uyumlu Exaile'yi önerebilirim.

Peki tamam nasıl kullanılıyor biraz anlatır mısın :) Yani nasıl çalacak mp3 ü merak ediyorum, nasıl playlist oluşuyor ? open with amarok ta açmadıktan sonra neyde açacak onu merak ediyorum...

Nasıl kullandığınızı biraz açıklanırsanız sevinirim

utdmr

Bir şarkıyı amarok ile açtığınızda çalmıyor mu?

Mantık aslında aynı. Öncelikle koleksiyon oluşturuyorsunuz(Araçlar -> Configure Amarok -> Koleksiyon) istediğiniz klasörden. Ardından da soldaki menüye bütün şarkıların listesi geliyor, isteklerinizi sağdaki menüye sürükleyip playlist oluşturabilirsiniz. Ya da ortadaki sütüna sürükleyip yapabileceğiniz diğer şeyleri görebilirsiniz.... :)

İşte size bir görüntü:
[IMG]http://img505.imageshack.us/img505/3070/snapshot1f.png[/img]
--
Any intelligent fool can make things bigger, more complex, and more violent. It takes a touch of genius -and a lot of courage- to move in the opposite direction.

iKo

Open with deyince açmıyor bunları mı yapacak :D Bi dk deneyeceğim aynen...

ceddiguzel

Amarok ve KDE3 kullanmayı seviyorum

KDE4 ve yeni amarok için aynı şeyleri söyleyemem

Olmayınca olmuyor

Düşünün ki mandriva power pack var ama onda bile gnome kullanıyorum

Bedreddin

iKo
Alıntı yapılan: xwes - 22 Haziran 2009 - 20:35:31
Sorun sizde degil :)

Nasıl yani? :) O zaman sorun bende, sürükle bırak da çalışıyor, "Amarok'la Aç" da çalışıyor. :)

iKo, herhangi bir hata vermiyor mu program? Sol altta ufak bir kutucuk açılıyor bende hatalı bir durum olunca. Hatta ilk kurduğumda, yaygın görülen bir codec sorunu yaşamıştım da, o zaman sol altta ufak bir kutucuktan hatayı okuyabilmiştim.
Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür
ve bir orman gibi kardeşçesine,
      bu hasret bizim!

iKo

Alıntı yapılan: utdemir - 22 Haziran 2009 - 21:07:49
Bir şarkıyı amarok ile açtığınızda çalmıyor mu?

Mantık aslında aynı. Öncelikle koleksiyon oluşturuyorsunuz(Araçlar -> Configure Amarok -> Koleksiyon) istediğiniz klasörden. Ardından da soldaki menüye bütün şarkıların listesi geliyor, isteklerinizi sağdaki menüye sürükleyip playlist oluşturabilirsiniz. Ya da ortadaki sütüna sürükleyip yapabileceğiniz diğer şeyleri görebilirsiniz.... :)

İşte size bir görüntü:
[IMG]http://img505.imageshack.us/img505/3070/snapshot1f.png[/img]

Yapılacak şey şuydu bu kadar uğraşmamak için, benim playlist oluşturacağım belli, bunu yenileyeceğim de belli sürekli... New Collection diye bi buton koymaktı ya da menu ye eklemekti... Ama illa zorlaştırıp uğraştırtacaklar insanı... Bunu yapmayan sadece Apple... Ne windows ne linux... Her seferinde karışıyo her şey...

utdmr

Alıntı yapılan: iKo - 22 Haziran 2009 - 21:37:10
Yapılacak şey şuydu bu kadar uğraşmamak için, benim playlist oluşturacağım belli, bunu yenileyeceğim de belli sürekli... New Collection diye bi buton koymaktı ya da menu ye eklemekti... Ama illa zorlaştırıp uğraştırtacaklar insanı... Bunu yapmayan sadece Apple... Ne windows ne linux... Her seferinde karışıyo her şey...
Aslında kötü bir şey yapmamışlar. Koleksiyon bir tanedir, bütün müziklerinizi kapsar, onu da ilk açılışta belirlemenizi istiyor zaten. Şöyle düşünün, ben koleksiyonumu 2009 ocak(sistemi kurduğum tarih)'ta eklemişim, hala da duruyor, bir değişiklik olduğunda Amarok otomatik olarak güncelliyor listemi. Neden sadece kurulumda olan bir şey için fazladan buton koysunlar ki:)
--

xwes

Alıntı yapılan: Fuzûli - 22 Haziran 2009 - 21:34:49
iKo
Alıntı yapılan: xwes - 22 Haziran 2009 - 20:35:31
Sorun sizde degil :)

Nasıl yani? :) O zaman sorun bende, sürükle bırak da çalışıyor, "Amarok'la Aç" da çalışıyor. :)
Genel olarak kullanişsiz olmasini kastetmiştim. Guncellemelerle ve yeni surumlerle iyileşecegine eminim, zaten geliştiriciler de boyle soylemişlerdi. Eski ozellikler geri gelecek demişlerdi ki çogu geldi.

iKo

Alıntı yapılan: utdemir - 22 Haziran 2009 - 21:47:09
Alıntı yapılan: iKo - 22 Haziran 2009 - 21:37:10
Aslında kötü bir şey yapmamışlar. Koleksiyon bir tanedir, bütün müziklerinizi kapsar, onu da ilk açılışta belirlemenizi istiyor zaten. Şöyle düşünün, ben koleksiyonumu 2009 ocak(sistemi kurduğum tarih)'ta eklemişim, hala da duruyor, bir değişiklik olduğunda Amarok otomatik olarak güncelliyor listemi. Neden sadece kurulumda olan bir şey için fazladan buton koysunlar ki:)

Itunes da kendi güncelliyor ama buton da var, çünkü ben onun güncellemisini istemiyorum, kendim güncellemek istiyorum... Kısıtlanmamalı insanlar, istenildiği gibi kullanılmalı bence...

utdmr

Alıntı yapılan: iKo - 22 Haziran 2009 - 22:15:03
Itunes da kendi güncelliyor ama buton da var, çünkü ben onun güncellemisini istemiyorum, kendim güncellemek istiyorum... Kısıtlanmamalı insanlar, istenildiği gibi kullanılmalı bence...
Araçlar'dan "Koleksiyonu Güncelle", bir tık fazla sadece, hem her şarkı eklediğinde klasörü inceleyip güncelliyor işte:). Neyse neden bu kadar üstüme alındıysam Amarok konusunu:)...
--

iKo

Olsun teşekkürler :) Bunlar da gelişecektir elbet... :)

Bedreddin

Geliştiriciler muhtemelen bunu kendiliğinden bir hale sokarak kolaylaştırmak niyetindeler. Kaldı ki bence başarılı da olmuşlar, kullanıcıların ortak paydasının bu olması muhtemel gözüküyor. Yine de GNU/Linux dünyasının en güzel özelliklerinden birinin tadına varmanızı tavsiye ederim. KDE forumlarındaki "Brainstorm" bölümüne ya da Amarok'la ilgili varsa - ki duymadım - forum, bug tracker gibi yerlere bakmanızda fayda olabilir. Belki başkaları da aynı dertten şikayetçidir, bir oy da siz atarsanız, bir şeyler değişir :)
Yaşamak bir ağaç gibi tek ve hür
ve bir orman gibi kardeşçesine,
      bu hasret bizim!