virtualbox 2.2. yavaşlık problemi

Başlatan ta2mtf, 22 Haziran 2009 - 19:09:30

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ta2mtf

arkadaşlar merhaba,

kendi notebookum a virtualbox 2.2. kurdum, oluşturduğum (8gb,512 ram) sanal makineye de pardus 2009 beta kurmaya çalışıyorum ama o kadar yavaş ilerliyor ki hiç kurulumu bitiremedim.kendi notebookum amd sempron 1800,2 gb ram,jaunty(sorunsuz).

fakat iş yeri notebookum neredeyse aynı özelliklerde olmasına rağmen (1,5 gb,ram , celeron 1,46, winfos xp sp3) ve aynı ayarlarda sanal makineye rahatlıkla pardus 2009 beta kuruyor.

bu konu winfos-ubuntu mücadelesi oldu benim gözümde; yardımlarınızı ve değerli görüşlerinizi rica ediyorum.

saygılarımla

ta2mtf

nereden çalıştıracağımı buldum fakat şimdi aşağıdaki gibi bir sorunum var.(bu sorunu yeni konu açıp orada da sormuştum,lütfen kusura bakmayın)

kendi notebookum a virtualbox 2.2. kurdum, oluşturduğum (8gb,512 ram) sanal makineye de pardus 2009 beta kurmaya çalışıyorum ama o kadar yavaş ilerliyor ki hiç kurulumu bitiremedim.kendi notebookum amd sempron 1800,2 gb ram,jaunty(sorunsuz).

fakat iş yeri notebookum neredeyse aynı özelliklerde olmasına rağmen (1,5 gb,ram , celeron 1,46, winfos xp sp3) ve aynı ayarlarda sanal makineye rahatlıkla pardus 2009 beta kuruyor.

bu konu winfos-ubuntu mücadelesi oldu benim gözümde; yardımlarınızı ve değerli görüşlerinizi rica ediyorum.

saygılarımla

localhost

Donanimla alakali olabilir. Hic bir fikrim yok. Kendi makinenizde ram 1 Gb yaparak deneyebilirsiniz. Ufak bir nokta atisi yapayim; Intel Celeron islemci "Intel Virtualization Technology" destegi sagliyorsa daha iyi bir verim saglar. AMD Sempron bu teknige sahip degilse yavaslik söz konusu olabilirmi bilmiyorum. Eger ikisindede bu teknoloji yoksa ve Celeron daha iyi calisiyorsa yinede teknik özellikler ön planda iki sistem de de.
Linux LPIC1 - MCSA

ta2mtf

çözümü buldum;
çok üzülerek açıklıyorum vmware kullanmaya başladım...(aslında bu sorunun çözümü değil ama şimdilik böyle yapacağım)

bu arada pardus 2009 harika görünüyor-henüz yeni test etmeye başladım bakalım.

not: sayın kırmızı acil cevabınız için teşekkür ederim,ubuntu dünyasının hızır ı gibisiniz.