Gnome Do ile ilgili

Başlatan neoberg, 22 Haziran 2009 - 00:51:31

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

neoberg

Merhaba arkadaşlar,
Bugün Awn ile birçok denememden sonra onunla anlaşamayacağımı farkettim. Compiz ile iyi geçinemiyordu. Alternatif arayışlarımdan sonra tesadüf eseri Gnome Do'nun dock özelliğini buldum. Gayet güzel çalışıyor, tavsiye ederim.
Fakat bir türlü "masaüstünü göster" ikonu ekleyemedim. Bunu yapmak mümkün müdür? Mümkünse nasıl yaparız?
Bir de o an çalışan uygulamaları gösteriyor fakat, orada sağ tıklayınca kapatma vs. gibi seçenekler yok. Bunları ekleyebilir miyiz?
Teşekkürler.

ironic

plugins bölümünde gerekli eklenti yok mu? Masaüstü göster görünümü bende yüksek işlemci kullandığı için uzun süre kullanmadım. Sanırım daha gelişitirlmesi gerekecek.

neoberg

Eklentiler bölümünde hiç eklenti görünmüyor. Sanırım dock sevdamdan vazgeçeceğim.

ironic

Biraz araştırdım. Okuduğum kadarıyla böyle bir eklenti yokmuş. Yalnız betik yardımıyla yapılıyormuş.

https://bugs.launchpad.net/do/+bug/324151

@heartsmagic' in yanıtını bekleyelim.

neoberg

Teşekkür ederim. Heartsmagic'i bekleyelim, bence de o çözer :)
Beklerken şöyle bir soru sorayım: Cairo dock'ta büyütülmüş pencerelerin cairo dock'un olduğu yere kadar büyümesini sağlayabiliyor muyuz? Yani dock pencerenin alt kısmını kapatmayacak ama görünecek. Cairo güzel gibiydi ama onu da bunu yapamadığım için eledim.

heartsmagic

@heartsmagic'in elinde sihirli değnek yok ki :D
Hani çalışmayan bir şey olsa araştıralım da, olmayan bir özelliği programa kazandırmak imkânsız :)
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

neoberg

Buyrun müessesemizin hediyesidir :)

@Heartsmagic şaka :) Yanlış anlaşılmam umarım.

Teşekkürler, ben de zaten var mıdır diye sordum, yoksa çok da olmazsa olmaz değil dock :)

heartsmagic

StarWars'u sevmesem, izlemesem sihirli değnek diye kandıracaksın yani :D

neoberg

İşte şu anda bilinçli olduğunu bilmediği müşteriyi kandırmaya çalışırken, müşterinin gazabına uğramış müessese sahibi psikolojisindeyim  :D

heartsmagic

Hehe, olur arada böyle. Belki düşer birileri :D

Not: Başlığı daha fazla baltalamayalım bence :)

agritux

Aradığınız şey buydu sanırım. Ama @heartsmagic eline yakışır mı bilemem :)

heartsmagic

canosayan

bende bir sihirli değnek arayışına girdim ama beğenmedim.
en iyisi üç kişi elele tutuşup heartsmagic heartsmagic heartsmagic deyin.
Chmod bizim işimiz.

ironic

Alıntı yapılan: heartsmagic - 22 Haziran 2009 - 01:31:30
Hani çalışmayan bir şey olsa araştıralım da, olmayan bir özelliği programa kazandırmak imkânsız :)
Verdiğim adreste betik ile yapan varmış. (1. sıradaki yorum) Bu konularda hiç bilgili olmadığımdan acaba @heartsmagic ne der diye  bekleyelim demiştim.  :D

agritux

hasanyılmaz

simple-ccsm ile ekran köşelerine de masaüstünü gösterme özelliği ekleyebilirsiniz, hem bir simgeye dokunmaktan daha kullanışlı olur:

agritux

Alıntı yapılan: hasanyılmaz - 22 Haziran 2009 - 11:32:32
simple-ccsm ile ekran köşelerine de masaüstünü gösterme özelliği ekleyebilirsiniz, hem bir simgeye dokunmaktan daha kullanışlı olur:

Compizin yüklü olması gerekiyor mu?

ironic

Alıntı yapılan: sessizce - 22 Haziran 2009 - 17:43:07

Compizin yüklü olması gerekiyor mu?

tabii ki.

neoberg

Teşekkürler Hasan bey.
Dock olayından vazgeçtim, istediklerimi karşılayan bir awn var o da problem çıkartıyor.

agritux

Benim çok işime yaradı. Teşekkür ederim.

heartsmagic

Alıntı yapılan: ironic - 22 Haziran 2009 - 08:54:24
Alıntı yapılan: heartsmagic - 22 Haziran 2009 - 01:31:30
Verdiğim adreste betik ile yapan varmış. (1. sıradaki yorum) Bu konularda hiç bilgili olmadığımdan acaba @heartsmagic ne der diye  bekleyelim demiştim.  :D

O yorumu yazan Gnome-do'nun babası :) Hoş, olmayacak şey değil ancak önce dbus üzerinden masaüstünü göster dedirtmenin yolunu bulup bunu gnome-do'ya çakmak gerekir ki açıkçası biraz uğraş demektir bu :D