Ubuntu CD ve DVD arasındaki fark nedir?

Başlatan semihkz, 20 Haziran 2009 - 00:03:17

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

semihkz

arkadaslar. cd ve dvd sürümler arasındaki farklar nedir. ne gibi ayrıcalıkları var birbirlerinden

ihtiyar said

[ÖNEMLİ] Acemiler İçin İlk Durak [ÖNEMLİ] bölümünde soru sorulmuyor. ;)

heartsmagic

Tek fark DVD'de daha fazla program olması. Zaten DVD olmasındaki amaç da bu değil midir?
Sistem aynı sistem, eğer internetin varsa DVD'ye gerek yok bence.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

sdelican

bu DVD sürümünde DVD'deki programların hepsini otomatik kurmuyordur herhalde?
-Bana haysiyetli bir çay getir.
--Çay yok, sana bir haysiyet versem??

ekremsenturk

CD sürümünde Türkçe dil desteği yok (kısıtlı). DVD sürümü ise CD'ye sığmayan sürüm. DVD'nin tamamı kullanılmıyor. Sadece CD'ye sığmadığı için DVD sürümü oluyor.

sdelican

Alıntı yapılan: ekremsenturk - 15 Kasım 2011 - 22:34:03
CD sürümünde Türkçe dil desteği yok (kısıtlı). DVD sürümü ise CD'ye sığmayan sürüm. DVD'nin tamamı kullanılmıyor. Sadece CD'ye sığmadığı için DVD sürümü oluyor.

sonuçta ben ekran kartımı yine netten mi yukleyeceğim? :( 

if

@sdelican, ekran kartının ne olduğuna bağlı. CD/DVD ile ilgili bir durum değil.

sdelican

Alıntı yapılan: if - 16 Kasım 2011 - 14:43:25
@sdelican, ekran kartının ne olduğuna bağlı. CD/DVD ile ilgili bir durum değil.

ekran kartı nvidia, ayrıca kısaca dvd de bizi neler beklediğini yazarsanız konuyu fazla uzatmamış oluruz. yani tam tr dil yükleniyor mu, kısıtlı ilaveler geliyor mu? teşekkürler.

want to

Merhaba. Ubuntu DVD ve CD kalıpları arasında ne gibi farklar vardır? Mesela dil paketleri var mıdır? Teşekkürler
Software:
OS: Ubuntu 12.04, Kernel: 3.4.6-030406-generic (x86_64), Desktop: Unity 5.12.0, Display Server: X Server 1.11.3, Display Driver: intel 2.17.0, OpenGL: 2.1 Mesa 8.0.2, Compiler: GCC 4.6, File-System: ext4, Screen Resolution: 1366x768

burk

Alıntı YapDVD images with complete language packs

For a copy of Ubuntu that includes all the language packs and some other useful applications, such as Inkscape, GIMP, Pitivi, plus a more complete LibreOffice suite, click on your nearest mirror from the list below, then navigate to the DVD folder. Do note that these images are too big to fit on CDs.

If you don't need the full language pack, we recommend the standard CD installer as all other packages are available in the Software Centre.

http://www.ubuntu.com/download/desktop/alternative-downloads

Inkscape, GIMP, Pitivi artı LibreOffice programları gibi birkaç kullanışlı uygulamaları ve tüm dil paketlerini içerir. Eğer tüm dil paketlerine ihtiyaç duymuyorsanız CD kurulumunu öneririz.

alquirel