System Halted!

Başlatan frkntlgyc, 19 Haziran 2009 - 14:15:10

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

frkntlgyc

ben önce pardus daha sonrada ubuntu kullandım ve halada ubuntu yüklü.Aslında pek bir sorun  değil yani ben 2 dağıtıımda da sorunsuz kullanım aldım ama bilgisayarı kapatınca "system halted"  yazısı geliyor ve bekliyor.uçbirim ede düşemiyorum (ctrl+alt+f1)öle bilgisayar çalışır vaziyette açık kalıyor.Sadece kapatırken oluyor bu yeniden başlatmakdta herhangi bir problem yaşamıyrum.buda problem mi bir bilgim yok yardım ederseniz sevinirim çünkü o yazı geldiğinde bilgisayarın gğcğnğ kesmem gerekiyor.

heartsmagic

ACPI sorunu gibi duruyor. Kullandığın kernelin son satırına

Alıntı Yapacpi=force
eklemek bir ihtimal fayda edebilir.

/boot/grub/menu.lst dosyası içinde yapacaksın bunu.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

frkntlgyc

Alıntı yapılan: heartsmagic - 19 Haziran 2009 - 14:22:56
ACPI sorunu gibi duruyor. Kullandığın kernelin son satırına

Alıntı Yapacpi=force
eklemek bir ihtimal fayda edebilir.

/boot/grub/menu.lst dosyası içinde yapacaksın bunu.

sorun devam ediyor malesef düzelmedi

garafatma

Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

eren

Kernel satırına eklemek gerekiyor. Benim denediğim makinede acpi=off parametresi ekli durumdaydı. acpi=force de ekledim ancak bir şey değişmedi.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

localhost

Tuhaf bir öneri olacak ama Bilgisayarim kapatma dügmesine bastiginizda PC kapaniyormu yeniden mi basliyor.? Kapatma dügmesine bastiginizda PC yeniden basliyorsa BIOSU default yapin. Tekrar bir deneme yapin. BIOS güncellemesi varsa onuda deneyin.
Linux LPIC1 - MCSA

eren

Alıntı yapılan: Kirmizi - 23 Haziran 2009 - 01:14:29
Tuhaf bir öneri olacak ama Bilgisayarim kapatma dügmesine bastiginizda PC kapaniyormu yeniden mi basliyor.? Kapatma dügmesine bastiginizda PC yeniden basliyorsa BIOSU default yapin. Tekrar bir deneme yapin. BIOS güncellemesi varsa onuda deneyin.

Kapatma düğmesine basında yeniden başlamıyor, sistem o şekilde kapanabiliyor. Bios en son sürümde ve default ayarlarda.
Forumda açtığım eski konularla veya belgelerle ilgili yardım gerekiyorsa lütfen ilgili konunun altına yazın, mutlaka yardım edenler olacaktır. Forum dışı ortamlardan bana ulaşıp yardım isteyenlere maalesef yardım edemiyorum. Anlayışınız için teşekkür ederim.

localhost

@Eren Dell bilgisayar @frkntlgyc`nin mi ? Kafam karisti:) Iki degisik konu var. konularin birisinde Bilgisayar kapanmiyor  burada System halt yaziyor :)

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 23 Haziran 2009 - 01:29:32

Alıntı yapılan: frkntlgyc - 19 Haziran 2009 - 14:15:10
ben önce pardus daha sonrada ubuntu kullandım ve halada ubuntu yüklü.Aslında pek bir sorun  değil yani ben 2 dağıtıımda da sorunsuz kullanım aldım ama bilgisayarı kapatınca "system halted"  yazısı geliyor ve bekliyor.uçbirim ede düşemiyorum (ctrl+alt+f1)öle bilgisayar çalışır vaziyette açık kalıyor.Sadece kapatırken oluyor bu yeniden başlatmakdta herhangi bir problem yaşamıyrum.buda problem mi bir bilgim yok yardım ederseniz sevinirim çünkü o yazı geldiğinde bilgisayarın gğcğnğ kesmem gerekiyor.

sudo gedit /etc/modules dosyanin icine asagidaki yapistir ve tekrar dene.
apm power_off=1
Linux LPIC1 - MCSA

eren

Benimde kafam karıştı. Toparlansın yazarım.

eren

Şu an yeni bir makineye Ubuntu kurdum. Sistemi kapat dediğimde sorunsuz kapatıyor ancak son aşamada System halt yazıp bilgisayar kapanmıyor. Tuşa basılı tutarak kapatıyorum. Var mıdır bir çözümü?

utdmr

Alıntı yapılan: Eren - 03 Ağustos 2009 - 22:54:12
Şu an yeni bir makineye Ubuntu kurdum. Sistemi kapat dediğimde sorunsuz kapatıyor ancak son aşamada System halt yazıp bilgisayar kapanmıyor. Tuşa basılı tutarak kapatıyorum. Var mıdır bir çözümü?
ArchLinux kurulu çok eski bir makinada aynı sorunu yaşamıştım, bana BIOS ayarlarında olması lazım demişlerdi ama sonuç alamamıştım. Sanki şu eski Win95 kurulu makinelerdeki "Şimdi bilgisayarınızı kapatabilirsiniz." uyarısı gibi. Bilmiyorum varsa bir çözümü, aynı sorun bende de var.
Kişisel Blogum: Çoğunlukla Zararsız - cogunluklazararsiz.org
--
Any intelligent fool can make things bigger, more complex, and more violent. It takes a touch of genius -and a lot of courage- to move in the opposite direction.

eren

Benim kurulum yaptığım makine P4. Çok eski bir makine değil. Sistemde Pardus vardı, Pardus KDE 4 serisine geçince ve KDE 4 bu sistemde çok kasınca mecburen Ubuntu kurdum. Ancak Pardus 2008.2 ve Pardus 2009 da böyle bir sorun yoktu. Mevcut çözüm önerilerini biliyorum ve denedim ama bir şey değişmedi.

ns

Alıntı yapılan: Eren - 03 Ağustos 2009 - 22:54:12

sen bakmışsındır büyük bir ihtimalle ama  ; http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=903396
Madem ki sen bensin, ben de senim, niceye şu senlik benlik...

eren

Alıntı yapılan: ns - 03 Ağustos 2009 - 23:00:28
sen bakmışsındır büyük bir ihtimalle ama  ; http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=903396

Bu zaten yapılı durumda ama işe yaramıyor. Yine de teşekkürler.