flash video ses sorunu(çakışma)

Başlatan FıratikUS, 17 Haziran 2009 - 15:22:06

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

FıratikUS

Selamlar!
Aynı anda youtube video ve Amorok gibi medya oynatıcılar açık olduğu zaman İki uygulamadan birinden ses alamıyorum.Mesela Faecebook'da video seyrederken rhytmBox'ı kapatmak zorunda kalıyorum flash videolardan ses almak için.Forumdaki konuları takip ettim birileri bir şekilde halletmiş bir çoğunu denedim ama bende çakışma sorununu anlatılan yöntemlerle çözemedim.
Yardımcı olması açısından;dpkg -l | grep flashçıktısı

psipc@psipc-desktop:~$ dpkg -l | grep flash
ii  flashplugin-installer                      10.0.22.87ubuntu2                        Adobe Flash Player plugin installer
ii  flashplugin-nonfree                        10.0.22.87ubuntu2                        Adobe Flash Player plugin installer (transit
ii  flashrom                                   0.9+r544-1                               Identify, read, write, erasing, and verify B

Teşekkürler.....
"Yok boşluktan başka bir şey toz nereye konacak"

heartsmagic

Neleri denediğini yazmadığın için sormak zorundayım. flashplugin-nonfree-extrasound paketini kurdun mu? Kurulu görünmüyor şu anda.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

FıratikUS

İki gündür bu sorunla uğraştığım için bende neler yaptığımı pek hatırlamıyorum.Ama adetim temiz bir ubuntu kurulumundan sonra wikideki flash paketini yükleme yöntemleriyle birlikte-extrasound-paketini yüklemek oluyor.
Ama şimdi merak ettim tekrar yüklemeye çalışınca şöyle bir sonuç dönüyor:
Adında ya da tanımında "flashplugin-nonfree-extrasound" içeren hiçbir paket bulunamadı
Adında ya da tanımında "flashplugin-nonfree-extrasound" içeren hiçbir paket bulunamadı
Hiçbir paket kurulmayacak, yükseltilmeyecek ya da kaldırılmayacak.
0 paket yükseltildi, 0 yeni kuruldu, 0 kaldırıldı, 76 yükseltilmedi.

Acaba başka bir paket deposumu yüklemem gerekiyor?

heartsmagic

http://forum.ubuntu-tr.net/index.php/topic,417.0.html başlığından depoları görebilirsin. Bazıları kapalı gelir, açman gerekiyor.

FıratikUS

Anlatıldığı gibi depoları ekledikden sonra
sudo aptitude install flashplugin-nonfree-extrasound
komutuyla kurulumu bu sefer yapabildim.Ama çakışma halen devam ediyor...

heartsmagic

Bu durumda başka ne yapılabilir bilemiyorum. PulseAudio ile sorun yaşıyor olabilirsin. Ses sistemini ALSA'ya çevirmek aklıma gelen bir başka şey.

FıratikUS

Bu sorunla yaşayabilirim.Şimdi source.list'i karmic'in default ayarlarına geri çevirebilirsem yeterli.Kendi listesinde amarok2.1 vardı çünkü sadece bir ayar yapıp onu ekleyebilirsem güzel olur:D