[Çözüldü] amsn oturum açamıyorum

Başlatan holywars, 17 Haziran 2009 - 12:41:26

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

holywars

aynı anda bir kaç msn oturumu açıyorum ve bugune kadar hiç problemim yoktu.

Yeni bir msn adresi eklemem ile bir anda kilitlendi makina. bende yeniden açtım ve sürekli açtığım 2 oturumdan birisinde şu ibareyi alıyorum. Bu kimlik başka bir amns oturumunda kullanılıyor, lütfen başka birini seçiniz.

PC yi yeniden açmamda fayda etmedi, acaba sorunun nedeni nedir ve nasıl çözeriz.

bytan

Çıktısı nedir?

ps aux | grep amsn
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST

holywars

Alıntı Yapholywars@holywars-desktop:~$ ps aux | grep amsn
holywars  6281  7.1  6.9  52764 35928 ?        Sl   12:47   0:15 wish8.5 /usr/bin/amsn
holywars  6396  0.0  0.1   2888   780 pts/0    R+   12:51   0:00 grep amsn
holywars@holywars-desktop:~$

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 17 Haziran 2009 - 13:19:57

OK, butun amsn dosyalarını kaldırıp tekrar yukledim, simdi duzeldi ama neden bozuldu onu anlamadım:)

holywars

Eklediğimi sandığım msn adresini ekleyememişim zaten, diğer emesene ve windows'dan görebildiğim kadar, hata bu adresden kaynaklanmıyor, şimdi tekrar kurunca amsn'i yeniden ekledim sorunsuz çalışıyor.

Bİrde bu msn programlarından gonderilen viruslu dosya mesajların ubuntu ile sorun yaşatırmı, yani win ile kesindir ama ubuntu ile bu problem olmaz diye düşünüyordum hep:)

bytan

Çıktı da arkada çalışan bir amsn uygulaması görünüyor. Bu da sebep olmuş olabilir. Her halükarda sorun çözüldüğünden konuyu kilitliyorum.

Msn üzeri yayılan virüslerinin linuxa etkisi, diğer windows virüslerinin etkisinden farksız.
Umut en büyük kötülüktür; işkenceyi uzatır. - F.N.

Bir şey ne ise odur, bu kadar. Öyleyse, iki şey arasında bağdaşıklık varsa, bu aralarında iletişim kuruyorlar demek değildir.
"... kavrayışını bilgi ile derinleştir ..."
PF @ ST