[Çözüldü] Last.Fm Skroplama Sorunu

Başlatan ScaryMan, 15 Haziran 2009 - 20:15:09

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ScaryMan

Rhythmbox hariç hiçbir müzik oynatıcımda last.fm'e skroplama yapılmıyor. Listen Music Player ve Amarok'ta last.fm desteği var, bu programlarda ilgili yerlere kullanıcı adımı ve şifremi girmeme rağmen parçalar skroplanmıyor. Nedeni ne olabilir?

ironic

amarok 2.1 ' i kullanıyorum ve çalışıyor.

ScaryMan

Hmmm, ilginç. Son sürümü yükledim ben de fakat çalışmıyor. İlk yüklediğimde ses alamıyordum. Sonra xine-ui paketini yükleyince sorunum düzeldi. Acaba onunla ilgili olabilir mi ki?

ironic

Sanmıyorum. Üst menüden Ayarlar (settings) >> Amarok' u yapılandır (configure amarok)  >> internet services bölümüne gelin. Listeden last.fm ayarlarını açın. Siteye girişinizi kabul etmiş mi denetleyin. (test login)

İlk açtığımda biraz huysuzlandı. Skroplamadı. Daha sonra internet >> last fm sekmesinden my radio stations vs. çalma listeme ekledim. Çalma listesinden seçip açtım. Last .fm ' e bağlandı. Daha sonra şarkıları listeye attım çalıştı. Garip bir çözüm oldu ama bende işe yaradı.  :) İnternette biraz araştırdım da 2 sürümüyle bu sorunu yaşayan çok olmuş . 2.1 ile düzeldiğini yazmışlar ama pek de düzelmiş denemez.

ScaryMan

Test login diyorum ancak bir sonuç vermiyor. Testing... diyip kalıyor öyle bir gelişme olmuyor. Acaba baya bir beklemem mi gerekiyor? Sanırım bağlanamıyor last.fm'e.

ironic

Anlık karşılık vermesi lazım. Şifre yanlışsa ekrana uyarı çıkarıyor. doğruysa da "test login" yazan yer "success" oluyor. Bağlantı sorunu var mı kontrol edelim. Amarok internet sekmesinden Magnatune. com a bağlanıp bir şarkı seçer misin? Açıyor mu?

ScaryMan

Magnatune.com'dan şarkı dinleyebiliyorum. Internet sekmesinde Last.fm hesabımla ilgili bilgiler gözüküyor. Komşularım, arkadaşlarım "tag" edilmiş şarkılar v.s. Hatta kendi radyomu bile dinleyebiliyorum ama  dinlediğim şarkılar skroplanmıyor nedense.

ScaryMan

Kullandığım sürüm 2.0 imiş. Ben Synaptic'ten yükleyince son sürüm zannetmiştim. 2.1'de bu "bug" çözülmüş diyorlar. Bir yükleyeyim de görelim. Skroplama sorunu 2.1'e geçince çözüldü. Fakat başka sorunlar çıktı. Onu da başka başlıkta sormak en iyisi sanırım.