[Çözüldü] Klasöre Erişim Sorunu

Başlatan willskeat, 14 Haziran 2009 - 23:48:23

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

willskeat

Harddiskimin bir bölümünde PCLinuxOs sürümü kurulu ve sisteminde sorun olduğu için açılmıyor.
Hdd nin diğer bölümüne kurduğum Ubuntu sürümüyle PCLinuxOs sisteminin Root Klasöründe Desktop içine kayıtlı verileri almak istiyorum fakat herhangi görüntüleme ve okuma iznim olmadığından klasöre erişim sağlayamıyorum erişim için gerekli izinleride veremiyorum
Acaba o klasöre erişim için herhangi bir yol varmı arkadaşlar.?
bu konuda bana yardımcı olabilirseniz sevinirim...

erginemr

Belki Alt+F2 >> "gksu nautilus" şeklinde root yetkisiyle açacağınız bir dosya tarayıcısı penceresiyle bu dizini görüntüleyebilirsiniz.

willskeat

Alıntı yapılan: erginemr - 14 Haziran 2009 - 23:50:21
Belki Alt+F2 >> "gksu nautilus" şeklinde root yetkisiyle açacağınız bir dosya tarayıcısı penceresiyle bu dizini görüntüleyebilirsiniz.
çok teşekkür ederim hocam klasöre erişimi sağladım yalnız ufak bi sorun daha var klasördekileri başka bir yere kopyalayamıyorum

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 15 Haziran 2009 - 15:57:55

tamamdır hocam sorunu çözdüm ana klasörün izinlerini değiştirince oldu çok sağolun

erginemr

Bu şekilde dosyaları masaüstüne sürüklediğinizde kopyalanmıyor mu?  ::)

willskeat

"tamamdır hocam sorunu çözdüm ana klasörün izinlerini değiştirince oldu çok sağolun"
diye bir mesaj atmıştım o mesajı yazdıktan iki dk sonra ama forumda attığım mesaj imza gibi görünüyo :)

heartsmagic

İmza değil, üst üste yazılan iletiler birleştiriliyor. Konu çözüldüğüne göre kapatabiliriz.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.