vcd izleyemiyorum

Başlatan ubuntuki lilith, 14 Haziran 2009 - 20:51:04

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

ubuntuki lilith

merhabalar. gmplayer ve kaffeine yükledim.daha önce vcd izleyebiliyordum ancak ubutuyu kaldırıp yeniden yükledikten sonra bir türlü vcdden film izleyemiyorum.

film oynatıcı ile açmaya çalıştığımda
"Belirtilen konum açılamadı; dosyayı açmak için izne sahip olmayabilirsiniz." diyor.

kaffeine ile açmaya çalıştığımda hiç oralı olmuyor.ne açamazsın diyor ne de bir kıpırdanma var.

mplayer ile denediğimde ise error seek failed diyor.nerede hata yaptım acaba ben?

canosayan

http://wiki.ubuntu-tr.net/index.php5?title=Kurulum#Kurulumdan_Sonra_Yap.C4.B1lmas.C4.B1_Gerekenler
şuraya göz gezdirdiniz mi?
codec paketini kurdunuz mu?(ubuntu_restiricted_extras)

vlc kullanmanızı öneririm. bir çok codec içinde gelir.
Chmod bizim işimiz.

ubuntuki lilith

kurulumdan sonra yapılması gerekenler kısmındaki
sudo wget http://www.medibuntu.org/sources.list.d/jaunty.list -O /etc/apt/sources.list.d/medibuntu.listsudo apt-get update && sudo apt-get install medibuntu-keyring && sudo apt-get updatesudo aptitude install w32codecs libdvdcss2
hariç baştaki tüm adımları yapmıştım.yıkarıdaki yapmadığım adımları da yaptım az önce ama yine de her üç şekilde de açamıyorum.izleyemiyorum.restricted extras'tan haberim vardı.onu zaten yapmıştım ama şimdi bir kez daha denemek istediğimde şu çıktıyı aldım:

alev@alev-desktop:~$ ubuntu_restiricted_extras
bash: ubuntu_restiricted_extras: command not found
alev@alev-desktop:~$

AbkHaZiaN

Totem film oynatıcıda film menüsünden vcdyi cdromda iken seçince oynatıyordu diye hatırlıyorum bir deneyin.

ubuntuki lilith

kurulumdan sonra ilk yapılacaklar kısmındaki komutlardan
sudo aptitude remove totem-mozilla
demiştim ama sanırım totemden çalıştıramam
gxine ile de şu hatayı veriyor:
No demuxer found - stream format not recognised

AbkHaZiaN

totem-mozilla ile totemin mozilla eklentisini kaldırmışsınız yani sisteminizde totem hala kurulu.
Gxine kullanmadım fakat hata çıktısı video formatından dolayı Mplayer veya Vlc kullanmanızı tavsiye ederim. Vlcde ayar yapmaya gerek yok diyebilirim gibi bir şey fakat mplayerda biraz ayar gerek.

heartsmagic

Diğer başlığa cevap verdim aslında ancak buraya da yazayım. Fakat @ubuntuki senden ricam aynı soruları birden fazla başlıkta sorma, aksi takdirde iki tarafta birden cevap vermiş oluyoruz. Ardından bir orada, bir burada yazışma oluyor ve başlıklar dağılıyor.

mplayer vcd://2
mplayer vcd://1

ne diyor?
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

Monarch

dvd, vcd izlemek için vlc media player kurmanızı tavsiye ederim. kodeklerle uğraşmanıza gerek kalmıyor.

ChoPin

merhabalar vcd oynatmak için mplayeri kurunuz. programı açtıktan sonra sağ tıklayıp preferences kısmına girin,
misc kısmına tıklayın. en aşağıdaki cd-rom device yazan yerin karşısına sr0 yazın. sonra okeye basıp çıkın. sonra gene ekrana sağ tıklayın vcd-->open disc seçeneğini tıklayın açılacaktır. movie playerda ise .dat dosyasının üzerine gelin open with movie player sekmesini tıklayın gene açılacaktır.