Ubuntu 32bitmi 64bitmi daha stabil

Başlatan extense, 14 Haziran 2009 - 20:49:56

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

extense

Arkadaslar merhaba ...

Pc Windows 7 yi stabil calistiracak kadar gucludur... ama ubuntuya olan hayranligim yuzunden bir kac benim icin onemli programi wine ile calistirinca ubuntuya komple gecmek istedim... sirket bilgisayari simdi...

hangi ubuntu surumu 32bit yada 64bit bana uygundur hangisinden daha stabil verim alabilirim firmada kullanmak icin hangisini onerirsiniz

tesekkurler

nazim

extense

peki neden arkadasim arasindaki var nedir tam olarak....

+ 500gb lik hard diski ben 5 parcaya boldulm 100 gb olarak ubuntu kurulumunda kalan 4 parca 100 gb lik partlari nasil aktiff edebilirim ama en onemli bitler neden 64 bit...

32 bit windows programlari mesala akinsoft yazilimlari 64 bitte calisirmi 32 bitte problemsiz kullaniyorum ...

sistemim yeni nesil islemci 32 ve 64 bit ....

tesekkurler

nazim

64   bit demek – pc niz 8 – 16 Ya da 32 ram destekler
32 desteklemez

64 bit işlemleri daha hızlı yapar.

Ubuntu'yu kurduğunda diğer bölümleri otomatik görür.

extense

tesekkur ederim 4 gb ram var,,, ama 32 bitlik wine altinda calisan programlarida calistirirmi

Alıntı yapılan: nazim - 14 Haziran 2009 - 21:14:15
64   bit demek – pc niz 8 – 16 Ya da 32 ram destekler
32 desteklemez

64 bit işlemleri daha hızlı yapar.

Ubuntu'yu kurduğunda diğer bölümleri otomatik görür.

nazim

extense

tesekkurler az da olsa sorularima yanit buldum kisacasi 64 bit ubuntu no frost gibidir diyorsun tesekurler

saygilar

Alıntı yapılan: nazim - 14 Haziran 2009 - 21:20:38
calışır.

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 14 Haziran 2009 - 21:24:31

son birsey ubuntunun yolladigi cdler 32 ve 64 biti destekliyormu yoksa sadece 32 bitmi

heartsmagic

Yolladıkları 32 bit.

Hangisi daha kararlı(stabil) çalışır diye sormuşsun, performans olarak cevap almışsın. Kararlılık çok ayrı bir meseledir. Örneğin 32bit altında sorunsuzca çalışan bazı uygulamalar 64bit altında sorunlu çalışabilir veya hiç 64bit paketi olmayabilir. Etraftaki programların büyük çoğunluğu 64bit'e uygun olarak paketlendi, fakat sen ne kullanacağını planlayarak bir araştırma yapmalısın.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

askinj

Arkadaşım benim sana tavsiyem 32 bit ubuntu 8.10 dan şaşma en stabil ve hızlı sürümü bu .

Mesaj tekrarı yüzünden mesajınız birleştirildi. Bu mesajın gönderim tarihi : 18 Haziran 2009 - 11:14:53

Abilerim sanki yıldızım azaldı acaba yanlış bir tavsiyedemi bulundum.

garafatma

Yıldız azalması derken? Burada öyle şeyler yok :) Yanlış tavsiyede puan düşmesi falan :)
Bira, Tanrı'nın bizi sevdiğinin ve eğlenmemizi istediğinin kanıtıdır.

>-- Askıdaki Çeviri --< Ubuntu Türkçe Çevirilerine Sizde Destek Olun
Elveda metal müziğin tanrısı... \m/ Ronnie James DIO: 1942 - 2010

askinj

Benim için önemli olan doğru bilgi paylaşımı olduğu için Sordum. Yoksa yıldız olmuş olmamış önemli değil. Yanlış söylenen birkonu yüzünden yeni başlayan bir arkadaşımıza zarar vermek istemediğimden dolayı. Daha önce 3 yıldız vardı şimdi 2 çay yaprağı varda ondan. Sakın yanlış anlamayın Ben Forum hayatımdan Çok memnunum , her defasında yeni birşeyler öğreniyorum sayenizde . Teşekkür ederim.

erginemr

Alıntı yapılan: askinj - 18 Haziran 2009 - 11:22:21
Benim için önemli olan doğru bilgi paylaşımı olduğu için Sordum. Yoksa yıldız olmuş olmamış önemli değil. Yanlış söylenen bir konu yüzünden yeni başlayan bir arkadaşımıza zarar vermek istemediğimden dolayı. Daha önce 3 yıldız vardı şimdi 2 çay yaprağı varda ondan. Sakın yanlış anlamayın Ben Forum hayatımdan Çok memnunum , her defasında yeni bir şeyler öğreniyorum sayenizde . Teşekkür ederim.

Bunun nedeni; artık aramıza yeni katılan arkadaşların 5 yeşil yaprakla başlaması. (Eski tek yıldıza tekabül ediyor.) Mesaj sayısına bağlı olarak simgeleri ve lakapları çeşitlendirdik ve sizler için daha eğlenceli bir hale getirmeye çalıştık. Umarım beğenirsiniz.

askinj

Ben çok beğendim foruma renk katmış ellerinize sağlık.

heartsmagic

Bu arada ben de kendi adıma 64bit tavsiye edebilirim. İlk defa 64bit'i 9.04 ile kullanmaya başladım ve gördüğüm kadarıyla hiçbir sorunum yok.
Hayattan çıkarı olmayanların, ölümden de çıkarı olmayacaktır.
Hayatlarıyla yanlış olanların ölümleriyle doğru olmalarına imkân var mıdır?

Böylece yalan, dünyanın düzenine dönüştürülüyor.

EnziM

64 Bit 9.04 Jaunty hiç problem çıkarmadı çok iyi ve sorunsuz çalışıyor.