[Arşiv][Çözüldü] Artık Windows'a gerçekten gerek yok...

Başlatan httmann, 07 Mayıs 2008 - 16:11:49

« önceki - sonraki »

0 Üyeler ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

httmann

Şöyle bişey yapsak ne dersiniz? ubuntumuza iki masaüstü oluştursak, birincciyi normal işlerimiz için, ikinciyi ise virtualbox için kullansak ve seamless modu açsak, o zaman 1. masaüstünde ubuntu, ikinci masaüstünde windows olur. hem windows'umuzun hard diski sanal olacağından yedeklemesi de bir kopyala yapıştır olur sadece. Sizce nasıl?

platonix

Alıntı yapılan: httmann - 07 Mayıs 2008 - 16:11:49
Şöyle bişey yapsak ne dersiniz? ubuntumuza iki masaüstü oluştursak, birincciyi normal işlerimiz için, ikinciyi ise virtualbox için kullansak ve seamless modu açsak, o zaman 1. masaüstünde ubuntu, ikinci masaüstünde windows olur. hem windows'umuzun hard diski sanal olacağından yedeklemesi de bir kopyala yapıştır olur sadece. Sizce nasıl?

malesef vboxunda sorunlari var bende senin gibi dusundum ama olmadi
niysesine gelince benim elimdeki web camlari 2 adet web cam var ki ikisinde ubuntiya tanitamadik ve cozumde yok simdilik ve ayrica yaziciyida tanitamadim ve cozumde bulamadik henuz

bende vbox kurum boyle seyleri ondan hallederim dedim ama malesef ondada usb destegi yok haa olabilir var dediler bi kac yerde ama buntu icin  analasilir deneyim edilmis net bilgi yok

yani yok yok :)

vallahi bu vbox olayina bende cok ustunde duruyorum ama henuz bisey yakalayamadim

hal boyle oluncada linux oyuncak gibi kaliyove win xp den kurtulamiyoruz, ozgurlesemiyoruz:)
insallah zamanla cozulur

httmann

ama virtualbox'ın yeni sürümünde (virtualbox 1.6) usb desteği var. bu arada windows'a ayriyeten gerek yok, onu kastettim ama iyi yakaladın.  :)

erginemr

Güzel fikir, ancak performans açısından Windows oyunları oynamak isteyen kullanıcılar hayal kırıklığı yaşayacaklardır. Zira VirtualBox düşük performanslı sanal bir ekran kartını emüle ediyor ve henüz 3-D desteği yok.

httmann

haziran'da wine 1.0 gelecek. doğrudur virtualbox aslında yavaş bir performansa sahip ama küçük windows işleri için kullanılabilir. oyunlar olmaz tabi. belki wine 1.0 işimizi görür. doğrudur biz en iyisi biraz daha bekleyelim...